Slovan pokračuje vo víťaznej šnúre a posúva sa hore: Parádny obrat Slovana proti Dukle Trenčín

Tešiaci sa hráči Slovana BratislavaTešiaci sa hráči Slovana Bratislava Zdroj: SITA/Martin Illík

TRENČÍN - Hokejisti HC Slovan Bratislava zvíťazili na ľade HK Dukla Trenčín 4:3 v nedeľňajšom zápase 34. kola Tipos extraligy. Nadviazali tým na triumf nad týmto súperom z domáceho ľadu a dosiahli už šieste víťazstvo po sebe. Slovanisti zároveň preskočili svojho súpera v tabuľke a posunuli sa na priebežné 9. miesto.

Trenčania išli do vedenia v 6. minúte, keď sa prvým gólom v sezóne presadil Škvarek, ktorého strela prekvapila brankára Godlu. Od 9. minúty bolo už 2:0 po góle Ahla, ktorý profitoval z defenzívnej chyby hostí. Ešte do prvej prestávky Slovanisti znížili po presnom zásahu Lukošika z ostrého uhla - 2:1.

V 23. minúte sa schyľovalo k presilovke Dukly, no počas signalizovaného trestu sa dôrazne presadil Denis Hudec - 3:1. Napriek nádejnému vývoju domáci nezískali ani bod. V záverečnej minúte druhej časti sa hostia dostali do prečíslenia, ktoré zakončil Ranford - 3:2.

Od 52. minúty bolo vyrovnané, keď Takáč zblízka využil nedôraz obrany súpera. Na rozdiel od predošlého duelu Slovanisti stihli o víťazstve rozhodnúť už v riadnom hracom čase. Hostia najskôr zvládli krušné chvíle pred svojím brankárom, následne sa Pecararo vrátil z trestnej lavice a Lukošik po jeho strele dorazil puk za trenčianskeho brankára - 4:3.

TEL - 34. kolo:

HK Dukla Trenčín - HC Slovan Bratislava 3:4 (2:1, 1:1, 0:2)
Góly: 6. Škvarek (Krajčovič), 9. Ahl (Immo), 23. D. Hudec (Bokroš, Charbonneau) - 19. Lukošik (Török), 40. Ranford (Pecararo, Korenčík), 52. Takáč (Poirier, Mahbod), 58. Lukošik (Pecararo). Rozhodovali: J. Konc ml., Novák - Vyšný, Junek, vylúčení: 1:2 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3256 divákov

Trenčín: LaCouvee - Pietroniro, Nemčík, M. Hudec, Starosta, Bokroš, Hlaváč - Immo, Baláž, Ahl - Giľák, Charbonneau, D. Hudec - Š. Petráš, Mráz, Sloboda - Škvarek, Mikúš, Krajčovič - Vaňo

Slovan Bratislava: Godla - Korenčík, Gachulinec, Romančík, Golian, Beňo, Sersen, Maier - Pecararo, Findlay, Ranford - Mahbod, Poirier, Takáč - Žitný, Šille, S. Petráš - Török, Preisinger, Lukošik - Masnica

Viac o téme: HC Slovan Bratislava HK Dukla Trenčín