Najlepší recept je zresetovať sa: Mračno nad Emirates Stadium, exhráč Žiliny sa nevyznamenal

Luís Díaz a gólové oslavy futbalistov LiverpooluLuís Díaz a gólové oslavy futbalistov Liverpoolu Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

LONDÝN - Nedeľňajšia prehra 0:2 s Liverpool v 3. kole Pohára FA ešte viac prehĺbila krízu futbalistov Arsenalu Londýn. Tí podľa slov trénera Mikela Artetu potrebujú zresetovať, aby sa opäť vrátili do starej formy.

"Kanonieri" sa pred pohárovým duelom trápili už v predošlých dueloch Premier League, keď v troch uplynulých kolách získali jediný bod za remízu 1:1 s Liverpoolom a klesli na štvrté miesto v tabuľke.
Z nedeľňajšieho šlágra FA Cupu vyšli víťazne hráči Liverpoolu, hoci v prvom polčase bol lepší ich súper. Arsenal prestrieľal hostí 13:2, no svoje veľké šance nepremenil a raz trafil aj do žrde.

Po prestávke sa obraz hry zmenil, lepšie možnosti mali Liverpoolčania a pred prvým gólom trafili dvakrát konštrukciu bránky. Napokon rozhodli až v závere, v 80. minúte si dal vlastný gól bývalý hráč MŠK Žilina Jakub Kiwior a v nadstavenom čase pridal poistku Luis Diaz.

Ide o psychologický problém

"Pravdepodobne ide o psychologický problém. Myslím si, že najlepší recept je zresetovať sa. Dvojtýždňová prestávka nám padne vhod, prichádza pre nás v najlepšom možnom čase," uviedol kouč Arsenalu. Jeho tím odohrá najbližší zápas až 20. januára doma proti Crystal Palace.

"Každý tím si prejde zložitým obdobím a nás to zastihlo teraz. Viem, že títo hráči nezabudli hrať futbal a stopercentne za nimi stojím. Herne to nie je zlé, ide o to vymaniť sa z výsledkovej krízy a hodiť za hlavu to, čo už nemôžeme zmeniť," citovali britské médiá Artetu.

Liverpool sa na Emirates Stadium vyrovnal s absenciou Mohameda Salaha, ktorý sa pripojil k národnému tímu pred blížiacim sa Africkým pohárom národov. Egyptský útočník môže chýbať "The Reds" vyše mesiaca v prípade, že sa Egyptu bude na africkom šampionáte dariť. Pre chorobu chýbal hosťom aj stopér Virgil Van Dijk.

Spokojný manažér LFC Jürgen Galéria fotiek (7) Spokojný manažér LFC Jürgen Klopp Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

"Chlapci si užili zápas. V druhom polčase boli jasne lepší, naše víťazstvo je zaslúžené. Arsenal je síce v kríze, no stále je to mužstvo s veľkou kvalitou a na jeho pôde sa nevíťazí ľahko, preto si tento výsledok vážim," vyhlásil kouč Liverpoolu Jürgen Klopp.