VIDEO Súper Slovana zbrojí jedna radosť: Rakúšania ukoristili posilu z Liverpoolu

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Futbalový Liverpool predĺžil zmluvu s českým brankárom Vítězslavom Jarošom do leta 2026, pôvodný kontrakt by vypršal po konci budúcej sezóny.

Slávny anglický klub zároveň poslal dvadsaťdvaročného gólmana na polročné hosťovanie bez opcie do Grazu. "Reds" to uviedli na svojom webe. O dĺžke novej zmluvy v tlačovej správe informovala agentúra Sport Invest, ktorá hráča zastupuje.

Jaroš prišiel do Liverpoolu v roku 2017 z pražskej Slavie. Účastník minuloročných majstrovstiev Európy do 21 rokov ešte za A-tím aktuálneho lídra anglickej ligy ani raz nenastúpil, v siedmich súťažných zápasoch sa dostal aspoň na lavičku. V minulosti hosťoval v írskom celku St Patrick's Athletic a v nižších anglických súťažiach v Notts County a Stockporte.

"Musel som predĺžiť zmluvu minimálne o tú dobu, na ktorú budem odchádzať. Keď sa človek vráti z hosťovania do Liverpoolu, musí mať ešte dva roky zmluvu. Všetky rozhovory v Liverpoole boli pozitívne. Je vidieť, že do budúcna ma v Liverpoole chcú a stále so mnou majú plány," uviedol Jaroš v audio nahrávke od Sport Investu.

Grazu patrí po jesennej časti rakúskej ligy druhé miesto v tabuľke o dva body za obhajcom titulu Salzburgom. "To hosťovanie sa zrodilo celkom rýchlo. Obrovský záujem bol jednou z vecí, ktorá ma veľmi nalákala. Prvé dojmy sú super. Myslím, že bude snaha zosadiť Salzburg. Futbal sa hrá kvôli tomu, aby sa vyhrávalo. Bolo by to krásne, ale nechcem nič predbiehať," vyhlásil Jaroš.

Rakúsky klub bude súperom slovenského majstra Slovana Bratislava v jarnom play-off Európskej konferenčnej ligy. Prvý zápas sa odohrá 15. februára v Grazi, odveta je na programe 22. februára na Tehelnom poli. 

Viac o téme: Sturm Graz Liverpool FC Vítězslav Jaroš
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/SK Sturm Graz
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy