VIDEO Len o jeden bod, ale aj to sa počíta: LeBronova družina sa konečne zdvihla

Vyškerený LeBron JamesVyškerený LeBron James Zdroj: SITA/AP/Ashley Landis

LOS ANGELES - Basketbalisti New Yorku po príchode novej posily OG Anunobyho vyhrali v NBA všetkých päť stretnutí.

Piate víťazstvo pridali v utorok, keď porazili Portland jednoznačne 112:84, pričom Anunoby k triumfu prispel 23 bodmi a štyrmi doskokmi. Zažiaril aj litovský pivot Domantas Sabonis, ktorý triple-double pomohol Sacramentu k víťazstvu 131:110 na palubovke trápiaceho sa Detroitu.

16 bodov už v prvej štvrtine

Anunoby nastrieľal 16 bodov v prvej štvrtine, v ktorej si Knicks vybudovali náskok 19 bodov, ktorý sa postupne zvyšoval a v tretej štvrtine vystúpil až na 39. Anunoby premenil deväť z 12 striel, z toho štyri zo šiestich trojok, od príchodu na Manhattan jeho bodové maximum.

"Je pre nás veľkou posilou. Nielen svojou obranou, ale aj pohybom bez lopty, samotným pohybom lopty, streľbou. Navyše sa môže len zlepšovať," pochválil svojho zverenca tréner Knicks Tim Thibodeau. Ďalších 20 bodov a osem asistencií pridal Julius Randle.

Rozohrávač New Yorku Knicks Galéria fotiek (15) Rozohrávač Knicks Jalen Brunson Zdroj: SITA/AP/Frank Franklin II

Blazers viedol Jerami Grant s 21 bodmi, nikto ďalší ale nepridal viac ako 12. New York sa posunul už na štvrté miesto Východnej konferencie s bilanciou 22-15, Portland je na Západe s desiatimi výhrami predposledný.

Bieda, beznádej a zúfalstvo Pistons

Zápas plný zvratov sa odohral v Detroite, kde domáci posledný tím súťaže ovládol prvú štvrtinu 47:29 a zdalo sa, že má po štyroch porážkach nakročené k výhre. Pistons viedli až o 20 bodov, lenže Kings druhú časť vyhrali 39:18, posledný 33:15 a nakoniec sa radovali z jednoznačného víťazstva 131:110.

"Okrem prvej štvrtiny bola naša obrana skvelá. Dovolili sme súperovi 47 bodov v prvej štvrtine, ale 45 za celý druhý polčas. Okrem toho sme mali 39 asistencií na 54 košov, to je skvelé číslo," tešilo trénera Sacramenta Mikea Browna. Sabonis pomohol k triumfu 37 bodmi, 13 finálnymi pasmi a 10 doskokmi.

Triple-double Domantasa Sabonisa

Okrem neho nazbieral 32 bodov Keegan Murray a 26 De'Aaron Fox. Pistons, ktorí z 37 zápasov uspeli iba trikrát, nastúpili okrem iného bez zraneného Cadea Cunninghama. Bodovo ich viedol s 26 bodmi Bojan Bogdanovič, 22 zaznamenal Jaden Ivey.

Líder z Minnesoty vybavil Orlando

Bez väčších problémov uspel líder Západu z Minnesoty, ktorý zdolal 113:92 Orlando. Wolves v dueli viedli až o 34 bodov, pričom už prvú polovicu ovládli o 30. Víťazov ťahali Karl-Anthony Towns s 28 bodmi, o 21 bodov a 12 doskokov sa postaral Rudy Gobert. Hviezdny Anthony Edwards tentoraz zostal len na šiestich bodoch.

Tím vstúpil do zápasu šnúrou 11:0 a úvodnú časť vyhral 33:16. "Najlepší štart sezóny," vyžíval Gobert. Magic na druhej strane nestačilo 21 bodov a osem doskokov Moritza Wagnera alebo 20 bodov Jalena Suggsa.

Prekvapivo jednoznačne podľahol Dallas Memphisu, na ktorý nestačil 103:120, hoci Grizzlies nemali v zostave Ja Moranta, ktorý kvôli zraneniu ramena vynechá zvyšok ročníka. Víťazný tím ťahal Desmond Bane s 32 bodmi, domáci sa opierali o Luku Dončiča s 33 bodmi a ôsmimi doskokmi alebo Kyrieho Irvinga s 31 bodmi.

32-bodový Desmond Bane v drese Memphisu

Najvyrovnanejšie stretnutie utorkového programu videlo Los Angeles, kde domáci Lakers porazili Toronto 132:131. Výhru spečatil šestkami tri sekundy pred koncom Anthony Davis, najlepší strelec víťazov s 41 bodmi a 11 doskokmi. LeBron James pridal 22 bodov, na druhej strane nazbieral 26 bodov Scottie Barnes.

Počas zápasu sa menilo vedenie až 23. krát. Osemnásobný účastník Zápasu hviezd Davis rozhodol až v záverečnej štvrtine, v ktorej dal 20 zo 44 bodov Lakers a jeho tím dokázal otočiť šesťbodové manko.

"Berieme to. Samozrejme, dokážeme hrať lepšie, ale pre nás je to veľmi dôležité víťazstvo. Všetci naši hráči zabrali a odviedli výbornú prácu. Súper dáva veľa pozornosti mne a LeBronovi, takže ostatní majú viac otvorených striel a priestoru. My im len musíme dávať lopty," povedal po zápase Davis, ktorý reagoval na to, že okrem dvojice superhviezd sa dostali na dvojciferné body ďalší piati hráči Lakers.