Spišiaci v Trenčíne potvrdili post lídra súťaže, Liptáci ukončili víťazné ťaženie Nových Zámkov

Zľava Tomáš Nauš (Liptovský Mikuláš) a Lukáš Kozák (Nové Zámky) v súbojiZľava Tomáš Nauš (Liptovský Mikuláš) a Lukáš Kozák (Nové Zámky) v súboji Zdroj: TASR/Henrich Mišovič

NOVÉ ZÁMKY - Hokejisti MHk 32 Liptovský Mikuláš zvíťazili v nedeľnom zápase 36. kola Tipos extraligy na ľade HC Mikron Nové Zámky 3:0. Podarilo sa im tak zabodovať po dvoch dueloch, Novozámčania naopak nenadviazali na predchádzajúce dve víťazstvá.

Tipos extraliga - 36. kolo:

HC Mikron Nové Zámky - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:0, 0:2, 0:1)
Góly: 31. Avcin (Berry), 37. Kriška, 49. Egle (Berry). Rozhodovali: Baluška, Štefik - Gegáň, M. Orolin vylúčení: 2:2 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 1576 divákov.

Nové Zámky: Kantor – Hatala, Lee, Roman, Mamčics, Novajovský, Kozák - Loggins, Johnson, Roy – Michnáč, Prokeš, Mikúš - Števuliak, Ondrušek, Stupka – Kováč, Barto, Šišovský - Ružek

L. Mikuláš: Krasikov – Lalík, Mezovský, Vasiliev, Žilka, Fekiač, Hraško, Nátny – Berry, Quince, Avcin - Lahtinen, Egle, A. Nauš – Tkáč, Kriška, Vojzech - Nespala, Vankúš, T. Nauš

Dukla neuspela pod Tatrami

Hokejisti HK Poprad zvíťazili v nedeľnom zápase 36. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 2:1. "Kamzíci" potvrdili druhé miesto v tabuľke a vzdialili sa Zemplíčanom na rozdiel piatich bodov. Víťazný gól zaznamenal v 40. minúte ukrajinský útočník Oleksandr Peresunko.

Calof v závere prvej tretiny prekonal Škorvánka, ale jeho presný zásah nakoniec neplatil pre ofsajd. Diváci čakali na prvý regulárny gól až do 32. minúty, keď sa presadil Brincko strelou od modrej čiary a zaznamenal druhý presný zásah v sezóne.

Popradčania zvýšili náskok 30 sekúnd pred koncom prostrednej časti vďaka Peresunkovi. Michalovce znížili v 57. minúte v hre bez brankára, skóroval Heard. Hostia mali v závere ešte tlak, ale nedokázali vyrovnať.

Do zostavy "kamzíkov" sa vrátil po zranení Tomáš Záborský. Kanadský center Tyler Steenbergen ešte nenastúpil za Poprad.

Tipos extraliga – 36. kolo:

HK Poprad – HK Dukla Ingema Michalovce 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Góly: 32. Brincko (Calof, Bjalončík), 40. Peresunko (Cardwell, Calof) – 58. Heard (Daugavinš, Acolatse). Rozhodovali: Hronský, Novák – Durmis, D. Konc ml., vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2199 divákov.

Poprad: Vay – Cardwell, Betker, Brincko, Kotvan, Turan, D. Brejčák, J. Brejčák – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Suchý, Peresunko – Belluš, Bodnár, Melcher

Michalovce: Škorvánek – Macejko, Acolatse, Cibák, Bodák, Jasečko, Drgoň – Daugavinš, Buc, Santos – Puliš, Heard, Valach – Newton, Suja, Matúš Paločko – Kabáč, Solenský, Vašaš

Spišiaci v Trenčíne potvrdili post lídra

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili na ľade Dukly Trenčín 3:2 po predĺžení v nedeľnom stretnutí 36. kola Tipos extraligy. Potvrdili tak post lídra tabuľky, na čele majú náskok deväť bodov pred Popradom. Rozhodujúci gól dal 13 sekúnd pred koncom predĺženia Oleksij Myklucha.

Spišiaci mali na dosah zisk troch bodov. V polovici stretnutia viedli 2:0, no v 35. minúte zariadil v presilovke kontaktný gól Scott Conway. Predĺženie vybojoval presným zásahom v power play Denis Hudec 49 sekúnd pred záverom riadnej hracej doby.

HK Dukla Trenčín - HK Spišská Nová Ves 2:3 pp (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)
Góly: 35. Conway (Giľák, Charbonneau), 60. Hudec (Charbonneau, Baláž) - 9. Burgess (Kerbashian, Nellis), 22. Nellis (Archambault), 65. Myklucha. Rozhodovali: Stano, Klejna - Jedlička, Tichý, vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2296 divákov.

Trenčín: Lacouvée – Pietroniro, Kupec, Starosta, Petrovický, Mar. Hudec, Hlaváč, Bokroš - Giľák, Baláž, D. Hudec - Charbonneau, Conway, Eriksson Immo – Š. Petráš, Sojčík, M. Sloboda - Škvarek, J. Mikúš, Krajčovič

Spišská N. Ves: Melicherčík - Merežko, Ališauskas, J. Valach, Žiak, Björkung, Romaňák - Bakoš, Kerbashian, Drábek - Burgess, Nellis, Archambault - Vandas, Myklucha, Džugan - Rapáč, Bortňák, Hamráček

Humenné si poradilo s corgoňmi

Hokejisti HC 19 Humenné zdolali v dueli nedeľného 36. kola Tipos extraligy na domácom ľade HK Nitra 3:1. Tréner Antonín Stavjaňa 883. zápasom na lavičke hostí prekonal rekord Milana Jančušku v počte odkoučovaných zápasov v slovenskej extralige. Hetrik za domácich zaznamenal obranca Jurij Sergijenko.

Humenné malo vydarený vstup do zápasu - v 7. minúte zaskočil obranca Sergijenko gólmana Aittokallia nahodeným pukom od modrej čiary a o štyri minúty neskôr poslal Humenné do dvojgólového vedenia Thomka. Na rozdiel jedného gólu potom znížil Newell po kombinácii do prázdnej bránky.

V úvode prostrednej tretiny druhýkrát v zápase presadil Sergijenko a domáci viedli znova o dva góly. Nitra sa aj napriek veľkému tlaku a hre bez brankára nedokázala v závere presadiť, domácich podržal brankár Galimov. Gólom do prázdnej bránky spečatil víťazstvo Humenčanov a svoj hetrik domáci Sergijenko.

HC 19 Humenné - HK Nitra 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 7. Sergijenko (Borov), 11. Thomka, 24. Sergijenko (Vaško, Pereskokov), 60. Sergijenko - 14. Newell (Buček, Gajdoš). Rozhodovali: Jobbágy, Moller - Pribula, Stanzel, vylúčení 4:4 na 2 min., presilovky 0:0, oslabenia 0:0, 1793 divákov.

Humenné: Galimov - Sredl, Meliško, Ťavoda, Sergijenko, Novota, Diakov - Vaško, Kuru, Pereskokov - Borov, Foss, Šoltés - Ragan, Linet, Handlovský - Thomka, Krajňák, Lačný

Nitra: Aittokallio – Mezei, Cotton, Gajdoš, Bača, Stacha, Vitáloš - Buček, Gill, Bubela - Jackson, Hrnka, Newell - Okoličány, Čederle, Lacka - Bajtek, Fatul, Vybiral

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: HK Dukla Trenčín HK Spišská Nová Ves MHk 32 Liptovský Mikuláš HC Mikron Nové Zámky