Košice sa posúvajú vyššie: Oceliari čistým kontom prehĺbili trápenie Zvolena

Vpravo Marek Slovák (Košice), vľavo brankár Adam Trenčan (Zvolen)Vpravo Marek Slovák (Košice), vľavo brankár Adam Trenčan (Zvolen) Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Hokejisti HC Košice zvíťazili v nedeľňajšom zápase 36. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 4:0. Bolo to pre nich tretie víťazstvo za sebou, po ktorom sa dostali na tretie miesto pred Michalovce.

Zvolen nebodoval v treťom stretnutí v sérii a naďalej je na siedmom mieste. Útočníci Hunter Fejes a Brett Pollock zaznamenali po tri kanadské body (1+2), brankár Dominik Riečický dosiahol prvé čisté konto v sezóne.

Úvodná tretina priniesla bojovnosť aj viacero zaujímavých momentov na oboch stranách. Košičanom síce nevyšli dve presilovky, no krátko pred prvou prestávkou sa po rýchlej kombinačnej akcii presadil Polloc - 1:0.

Gólová radosť hráčov Košíc Galéria fotiek (13) Zdroj: TASR/František Iván

Podobný obraz hry priniesla aj druhá časť, v ktorej mali oba tímy niekoľko presiloviek, no skóre sa nezmenilo. Dôležitý gól na 2:0 strelil v 42. minúte obranca Breton, ktorý sa dorážkou v presilovke ako prvý z ligových obrancov dostal na métu 10 gólov v prebiehajúcej sezóne. Víťazstvo Košičanov ešte v závere navýšili Fejes a Lunter.

TEL - 34. kolo:

HC Košice - HKM Zvolen 4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Góly: 20. Pollock (Lunter, Fejes), 42. Breton (Fejes), 56. Fejes (Pollock) Rozhodovali: Adamec, T. Orolin - Šoltés, Ordzovenský, vylúčení: 3:7 na 2 min., presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 3642 divákov.

Košice: Riečický - Olsson, Breton, Ferenc, Zech, Šedivý, Bartoš - Lunter, Pollock, Fejes - Jääskeläinen, Berger, Chovan - Rogoň, Slovák, Lamper - Šimun, Havrila, Jokeľ

Zvolen: Trenčan - Mudrák, C. Hults, Kubka, Rauhauser, Sládok, Čulík, Haborák - Jelisejevs, M. Hults, Kašlík - Hecl, Marcinek, Zuzin - Kolenič, V. Fekiač, Bondra - Csányi, Gabor, Mucha