Michalovce s ďalšou prehrou: Na Poprad sme sa pripravovali zodpovedne, toto ovplyvnilo zápas

Oslavujúci hokejisti PopraduOslavujúci hokejisti Popradu Zdroj: TASR/Roman Hanc

POPRAD - Hokejisti Popradu zvládli aj druhý domáci zápas s Michalovcami a ziskom troch bodov potvrdili druhé miesto v tabuľke. V nedeľňajšom dueli 36. kola Tipos extraligy triumfovali 2:1 vďaka dvojgólovej druhej tretine. Michalovčania prehrali štvrtý z uplynulých šiestich zápasov a klesli na štvrté miesto.

"Kamzíci" mohli vyhrávať už v 18. minúte, no presný zásah Andrewa Calofa neplatil pre ofsajd. Domáci však v druhej svoje šance premenil a viedli 2:0. V polovici zápasu otvoril skóre strelou od modrej čiary Boris Brincko a 30 sekúnd pred prestávkou zvýšil ukrajinský útočník Oleksandr Peresunko.

"Tvrdá práca z celého týždňa vyústila v zisk šiestich bodov v dvoch zápasoch. Sme za to veľmi radi, pretože chlapci odviedli výbornú prácu. Úvod bol vyrovnaný a čakalo sa, kto na koho vybehne. Po prvom góle sme prevzali v ofenzíve väčšiu iniciatívu a mali sme viac streleckých príležitostí. Pomohla nám presilovka v závere druhej časti a zvýšili sme na 2:0. V tretej sme nevyužili prečíslenia, čo bolo na našu škodu.

Potom sme si skomplikovali život zbytočnými vylúčeniami a pribrzdilo nás to. Michalovce sa mohli dostať do zápasu a aj keď to nevyužili, skórovali v situácii bez brankára. Duel sme mohli rozhodnúť už skôr, ale šance zostali bez efektu. Na druhej strane obrovskou obetavosťou a dobrou hrou v obrane, sme získali vytúžené tri body. Musíme zostať pokorní a pokračovať v nastolenom trende ďalej," uviedol na pozápasovej tlačovej konferencii asistent trénera domácich Ján Šimko.

Michalovce v 58. minúte znížili v hre bez brankára. Mitchell Heard po prihrávke kapitána Kasparsa Daugavinsa nezaváhal, no to bol zo strany hostí všetko. Zemplínčania síce mali ešte v závere tlak, ale nedokázali druhýkrát prekonať Adama Vaya.

"Na Poprad sme sa pripravovali zodpovedne a myslím, že zápas pre nás ovplyvnilo zranenie obrancu v prvom striedaní a dohrávali sme len s piatimi bekmi. Na konci už mali chalani toho dosť. V prvej tretine to bol opatrný hokej z oboch strán. Očakávali sme extrémny tlak Popradu v útočnom pásme, ktorý sme však celkom dobre eliminovali a skončilo to 0:0. V druhej tlak stúpal a prvých desať minút nás súper zatlačil a naši obrancovia nevedeli vystriedať a hrali dlho počas striedaní.

Myslím si, že tam sme stratili strašne veľa síl, ktoré nám možno v závere chýbali. Prvý gól sme inkasovali po vhadzovaní a druhý v presilovke. Bolo 0:2 a tak sme museli v záverečnej desaťminútovke otvoriť hru. Poprad mal veľa prečíslení, no potrebovali sme skórovať. V presilovke 5 na 3 sme urobili nezmyselný faul, ale nakoniec sme vytúžený gól dali dosť skoro. Mali sme ešte dosť času na vyrovnanie. Naša elitná formácia bola dve minúty na ľade a hralo sa v okolí popradskej brány. Bohužiaľ sa nám nepodarilo dopraviť puk do siete," povedal Marek Kolba, asistent trénera Michaloviec.

Viac o téme: HK Poprad Marek Kolba Ján Šimko HK Dukla Ingema Michalovce