VIDEO Dramatický duel Slovákov! Nemec sledoval z prvého radu, ako Slafkovský strelil gól

Juraj Slafkovský (Montreal) a jeho gólová oslava proti New JerseyJuraj Slafkovský (Montreal) a jeho gólová oslava proti New Jersey Zdroj: Profimedia

NEWARK - Premiérový súboj dvoch najvyššie draftovaných Slovákov v zámorskej NHL vyznel lepšie pre Juraja Slafkovského.

Jedným gólom prispel k triumfu hokejistov Montrealu na ľade New Jersey 3:2. Domácim nestačila asistencia jeho krajana Šimona Nemca, ktorý bol pri všetkých troch inkasovaných góloch svojho tímu.

Slafkovský, jednotka draftu z roku 2022, otvoril skóre v 13. minúte, keď ho parádnou prihrávkou spoza bránky našiel Cole Caufield. Slovenského útočníka neustrážil ani Nemec, strelou z prvej prekonal Nica Dawsa a zaznamenal svoj šiesty gól v prebiehajúcej sezóne a desiaty celkovo v profilige.

Po dvoch tretinách viedol Montreal 2:0, no domácim sa na začiatku tretej podarilo v priebehu necelej minúty v presilovkách vyrovnať. Alexandrovi Holtzovi na gól na 2:2 prihral v 42. minúte Nemec.

Necelých päť minút pred treťou sirénou však o triumfe Montrealu rozhodol Caufield. Canadiens tak po troch predchádzajúcich prehrách vyhrali druhý duel za sebou. Slafkovský odohral 17:29 min, okrem gólu mal dve strely a plusový bod. Nemec bol tretí najvyťaženejší hráč domácich s minutážou 21:53, popri asistencii mal tri strely, no aj tri mínusové body.

O triumfe Canadiens rozhodol gól Caule Caufielda z dorážky v 56. minúte. "Je náročné začať tretiu tretinu oslabením, no také veci sa v hokeji stávajú. Páčilo sa mi, že sme ako tím držali pokope a napokon našli cestu k víťazstvu," povedal pre nhl.com Caufield (1+1), ktorý strelil šiesty víťazný gól v sezóne. Viac dali iba Sam Reinhart z Floridy (9) a Elias Pettersson z Vancouveru (8).

Juraj Slafkovský a jeho Galéria fotiek (24) Juraj Slafkovský ďakuje Coleovi Caufieldovi za gólovú prihrávku Zdroj: SITA/AP/Adam Hunger

Súhru s Američanom si pochvaľoval aj Slafkovský: "Hrá sa mi s ním veľmi dobre. Je výnimočný hráč a dokáže vymyslieť akciu, aká prechádzala môjmu gólu. Som šťastný, že bol v správnom čase na správnom mieste. Puk síce trochu skákal, no podarilo sa mi ho trafiť."

Útok Slafkovský - Nick Suzuki - Caufield nazbieral v uplynulých troch stretnutiach 10 bodov (5+5). Sean Monahan prispel k výhre dvoma asistenciami, prvý gól v NHL strelil nováčik Joshua Roy.

Vyrovnaný súboj na Floride, Buffalo a Chicago nehrali kvôli počasiu

Dylan Larkin rozhodol v predĺžení o víťazstve Detroitu na ľade Floridy 3:2 a jeho tím tak uspel v treťom stretnutí za sebou. Red Wings zdolali Floridu prvýkrát od februára 2021. Sam Reinhart skóroval v ôsmom dueli v sérii a prekonal tak klubový rekord Pavla Bureho (2000/01), bol to zároveň jeho 500. bod v NHL.

Plánovaný zápas medzi Buffalom Sabres a Chicagom Blackhawks odložilo vedenie NHL o jeden deň. Dôvodom boli cestovné obmedzenia v západnej časti štátu New York pre nepriaznivé počasie. Blackhawks už do mesta pricestovali, čo zvyčajne stačí na verdikt v prospech uskutočnenia zápasu. V samotnom Buffale však platil zákaz cestovania a meteorológovia očakávali kalamitu.

NHL - sumáre:

Florida Panthers - Detroit Red Wings 2:3 pp (0:0, 2:1, 0:1 - 0:1)
Góly: 26. Reinhart (Lundell, Kulikov), 32. Forsling (Bennett) - 32. Rasmussen (Määttä, Copp), 47. Fabbri (Rasmussen, Määttä), 62. Larkin (Gostisbehere, Perron). Brankári: Bobrovskij - Lyon, strely na bránku: 34:29.

New Jersey Devils - Montreal Canadiens 2:3 (0:1, 0:1, 2:1)
Góly: 41. L. Hughes (Hischier, Meier), 42. Holtz (NEMEC, Mercer) - 13. SLAFKOVSKÝ (Caufield), 35. Roy (Monahan, Armia), 56. Caufield (Monahan, Harris). Brankári: Daws - Montembeault, strely na bránku: 30:25.