Čo sa stalo v prvom kole? Shiffrinová objasnila podmienky na trati, Vlhovej poslala odkaz

Mikaela Shiffrinová na trati 1. kola obrovského slalomu v JasnejMikaela Shiffrinová na trati 1. kola obrovského slalomu v Jasnej Zdroj: SITA/AP/Giovanni Maria Pizzato

JASNÁ - Nočná mora v Jasnej. Aj tak by sa dalo označiť prvé kolo, po ktorom zavládli na domácej zjazdovke Petry Vlhovej zmiešané pocity a radostné emócie ostali visieť vo vzduchu.

Obzvlásť po jazde slovenskej hviezdy, ktorá v úvode obrovského slalomu nepríjemne spadla a z miesta pretekov ju musel odvážať vrtuľník. Jej stav zatiaľ nie je známy a všetci diváci čakajú, ako dopadne jej vyšetrenie v nemocnici.

Jedna z mála pretekárok, ktoré zvládli ľadovú, ale dobre pripravenú trať, na výbornú, bola Američanka Mikaela Shiffrinová. Azda najväčšia rivalka Petry Vlhovej po prvom kole zhodnotila, ako sa na takomto povrchu cítila.

"Je to trochu odlišný obrovský slalom, ako sme mali v doterajšej časti sezóny. Je to viac zatočené a mali sme viac zákrut. V predošlých obrákoch to bolo rovnejšie a rýchlejšie. Tu v Jasnej sme išli pomalšie a potrebovali sme väčší uhol do zákruty.

Tento podklad je veľmi unikátny, ale pre mňa úžasný. Rovnako to sedelo aj Sare Hectorovej, ktorá šla veľmi dobre, verila si. Ak sa však necítite dostatočne sebavedomo, urobíte malé chyby, tie sa nakopia a sú z toho veľké rozostupy," uviedla 94-násobná víťazka pretekov Svetového pohára.

Petra Vlhová a Mikaela Galéria fotiek (16) Petra Vlhová a Mikaela Shiffrinová na obhliadke trati pred obrovským slalomom v Jasnej Zdroj: Audi FIS Svetový pohár Jasná 2024

Po prvom kole sa zaradila na druhé miesto za líderku Saru Hectorovú, na ktorú stráca rovnú sekundu. Povrch zjazdovky sa už ráno zdal dosť ľadový a túto skutočnosť potvrdila aj Shiffrinová.

"Myslím si, že niekedy máme preteky s rovnakým povrchom, možno niekedy aj ťažším a náročnejším. Minulú noc bola veľká zima, poriadne to vymrzlo. Na prehliadke trati som videla úseky, kde to bolo ako sklo. Na taktomto povrchu musíte prejsť všetko dobre na hranách. V Kranjskej Gore sme mali mäkký sneh a prišli sme sem, kde to je ako lyžovať sa na skle. Ak to však zvládnete so sebavedomím, môžete mať z jazdy úžasný pocit," dodala rodáčka z Vailu.

Petre prajem všetko len to najlepšie

Nielen ju, ale aj všetkých prítomných divákov prekvapil pád Petry Vlhovej. V cieli pretekov potom zavládlo hrobové ticho a priaznivci lyžovania ostali doslova šokovaní. Z čistej radosti sa zrazu stala nočná mora a nikto si nechcel pripustiť, že Vlhová je vyradená z pretekov.

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (16) Petra Vlhová na nosidlách Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Pád Petry som nevidela. Je silná a určite to zvládne. Ale je to zvláštny pocit, nechcete nikoho vidieť takto spadnúť. Ak sa zastavia preteky, ako teraz, je to čudné, zmení sa momentum a vy zmeníte aj veci vo svojej hlave. Ja som sa cítila dobre, sebavedomo a moja jazda bola dobrá.

Petre prajem všetko len to najlepšie, predovšetkým kvôli fanúšikom, ktorí prišli. Všetci dúfajú, že to dobre dopadne a že to nie je zlé," zakončila krátky rozhovor Shiffrinová v mixzóne, priamo pod súťažnou zjazdovkou.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 16

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Jasná Svetový pohár Svetový pohár v Jasnej

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy