Pád Vlhovej vydesil celé Slovensko: Žampa prehovoril aj o ďalšom nepríjemnom incidente

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prevozu na záchranných saniach po páde počas prvého kola obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v JasnejNa snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prevozu na záchranných saniach po páde počas prvého kola obrovského slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v Jasnej Zdroj: SITA/AP/Pier Marco Tacca

JASNÁ - Fantastická atmosféra v Jasnej vydržala počas pretekov Svetového pohára v obrovskom slalome len chvíľu.

Po páde Petry Vlhovej nastalo v cieľovom priestore hrobové ticho a každý čakal na prvé správy o stave slovenskej lyžiarky. Na domácom svahu spadla ešte v prvom úseku trate, zo zjazdovky ju zviezli na záchranných saniach a následne transportovali vrtuľníkom na vyšetrenie do nemocnice.

Trať si ako predjazdec vyskúšal aj Andreas Žampa, slovenský reprezentant potvrdil, že podmienky sú ťažké: "U nás to je každé preteky, na ľade sme zvyknutí jazdiť. Ale bolo to o niečo viac ľadové. Ale je to aj počasí. Boli mínusové teploty, potom nastalo oteplenie, zapršalo a zasa začalo mrznúť. Pre dievčatá je to asi viac náročné," opísal Žampa.

Obrovské rozdiely medzi pretekárkami

O tom, že podmienky na svahu nie sú ideálne, svedčia veľké rozdiely na čele 1. kola. Sara Hectorová mala po odjazdení prvej tridsiatky pretekárok sekundový náskok pred Mikaelou Shiffrinovou, tretia Alice Robinsonová stratila 1,05 sekundy. Štvrtá Zrinka Ljutičová mala stratu už 2,61 sekundy. "Vidieť, že si niektorá zvykne viac a niektorá menej, preto aj veľké rozdiely," dodal Žampa.

Vlhovú po páde zniesli dolu na nosidlách, 28-ročná Slovenka potom zamierila do nemocnice. "Verím, že to bude v pohode. Lepšie sa je nechať zviezť na saniach horskou službou, keď si človek nie je istý. Naozaj verím, že to bude najlepšie, sám viem, aké to je z vlaňajška, keď som sa zranil ja. Nedomýšľajme si, lekári určite odvedú dobrú prácu a verím, že to bude najlepšie," uviedol Žampa. 

Zranenie utrpel aj Adam Žampa

Počas jazdy sa zranil aj jeho brat Adam, ktorý v cieli odkrýval po svojich, no tiež musel ísť na vyšetrenie: "Musíme si počkať aj v tomto prípade, uvidíme, čo ukáže vyšetrenie."

Andreasa Žampu mrzeli zranenia brata i Vlhovej, no atmosféru v Jasnej si naplno užíval: "Je to ukážka celého turizmu. Je to výnimočná príležitosť, Svetový pohár sa tu nejde každý rok. Bohužiaľ sme smutní, videli sme čo sa stalo. Ale Slovensko žije lyžovaním a slovenskí fanúšikovia sú najlepší na svete."

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Jasná Adam Žampa Andreas Žampa Svetový pohár
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/JOJ ŠPORT
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy