Prvé slová Petry Vlhovej po zranení v Jasnej: Dojemný odkaz celému Slovensku!

Petra Vlhová počas tréningu na zjazdovke v JasnejPetra Vlhová počas tréningu na zjazdovke v Jasnej Zdroj: Audi FIS Svetový pohár Jasná 2024

JASNÁ/RUŽOMBEROK - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová utrpela po páde v pretekoch Svetového pohára v Jasnej poranenie väzov v pravom kolene a sezóna sa pre ňu skončila. Na brífingu o tom informoval jej tréner Mauro Pini.

Dvadsaťosemročná Slovenka spadla na domácom svahu v Jasnej ešte v prvom úseku trate, zo zjazdovky ju zviezli na záchranných saniach a následne transportovali vrtuľníkom na vyšetrenie do nemocnice v Ružomberku.

Vlhová sa vo vojenskej nemocnici v Ružomberku podrobila viacerým testom, fanúšikom odkázala: "Ďakujem všetkým za obrovskú podporu. Verím, že všetko zvládnem. Budem bojovať o čo najskorší možný návrat na lyže."

Úvodné preteky v Jasnej ovládla Švédka Sara Hectorová. Tridsaťjedenročná pretekárka si postrážila náskok z 1. kola a odsunula na 2. miesto Američanku Mikaelu Shiffrinovú, ktorá stratila priepastných 1,52 sekundy. Tretia skončila Alice Robinsonová z Nového Zélandu.

Viac o téme: Petra Vlhová Obrovský slalom Mikaela Shiffrinová Jasná Svetový pohár Richard Galovič Alice Robinsonová Sara Hectorová Mauro Pini
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy