Najväčšia hviezda sa už nezúčastnila: Vlhovej súperky spoznali štartové čísla v slalome

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová počas verejného žrebovania čísel na preteky slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v lyžiarskom stredisku Jasná v Demänovskej doline. Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová počas verejného žrebovania čísel na preteky slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpskom lyžovaní v lyžiarskom stredisku Jasná v Demänovskej doline. Zdroj: SITA/Martin Medňanský

JASNÁ - Bez zranenej Petry Vlhovej sa uskutočnil verejný žreb štartových čísel pred zajtrajším slalomom Svetového pohára v Jasnej.

Ako prvá sa v nedeľu na trať vydá Švédka Anna Swennová-Larssonová, za ktorou budú nasledovať Chorvátka Leona Popovičová a rakúska hviezda Katharina Liensbergerová. Ako štvrtá sa postaví na štart Nemka Lena Dürrová a hneď za ňou pôjde americká hviezda Mikaela Shiffrinová, po nej Michelle Gisinová zo Švajčiarska. 

Zo siedmej priečky vyštartuje víťazka sobotného obrovského slalomu Švédka Sara Hectorová, za ktorou budú nasledovať Slovinka Andreja Slokarová, Paula Moltzanová z USA a Katharina Truppeová z Rakúska.

Slovenská lyžiarka utrpela v prvom kole dnešného obrovského slalomu zranenia, pre ktoré musela predčasne ukončiť nielen súťažný víkend, ale aj zvyšok doteraz vydarenej sezóny.

Fanúšikovia si napriek tomu pod Chopkom užijú hviezdy na čele s Američankou Mikaelou Shiffrinovou, či Nemkou Lenou Dürrovou. Štartovať bude aj Slovenka reprezentujúca Česko Martina Dubovská.

Slalomové preteky štartujú zajtra od 9:30, druhé kolo je neplánované na 12:15. Online prenosy z oboch kôl tradične nájdete na Športkách. 

Štartové číslo Pretekárka Národnosť
1 Anna Swennová-Larssonová Švédsko
2 Leona Popovičová  Chorvátsko
3 Katharina Liensbergerová  Rakúsko
4 Lena Dürrová Nemecko
5 Mikaela Shiffrinová USA
6 Michelle Gisinová Švajčiarsko
7 Sara Hectorová Švédsko
8 Andreja Slokarová Slovinsko
9 Paula Moltzanová USA
10 Katharina Truppeová Rakúsko
11 Katharina Gallhuberová Rakúsko
12 Ana Buciková Slovinsko
13 Camille Rastová Švajčiarsko
14 Ali Nullmeyerová Kanada
15 Katharina Huberová Rakúsko

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 5

Viac o téme: Petra Vlhová Mikaela Shiffrinová Jasná Svetový pohár Svetový pohár v Jasnej
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy