Vážne pobúrenie po zápase Realu Madrid, zvláštny meter rozhodcov: Čo hovorím? Nemám slov!

Dani Carvajal a jeho gólové oslavy so spoluhráčmiDani Carvajal a jeho gólové oslavy so spoluhráčmi Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

MADRID - Futbalisti Girona a Realu Madrid zvládli svoje nedeľňajšie zápasy 21. kola španielskej La Ligy za tri body.

Girona deklasovala Sevillu 5:1 a zostala na čele tabuľky o bod a so zápasom viac pred Realom, ktorý pár hodín predtým potreboval na zdolanie beznádejne poslednej Almerie 3:2 poriadnu dávku šťastia.

Víťazný gól Daniho Carvajala padol až v deviatej minúte nadstaveného času, predtým v priebehu druhého polčasu až trikrát "podržal" favorita systém VAR, ktorý rozhodol všetky sporné situácie v jeho prospech. Najskôr v 57. minúte po jeho intervencii premenil Jude Bellingham jedenástku a znížil na 1:2.

V 61. minúte systém VAR neuznal gól Almerie a neskôr zasa zmenil pôvodný verdikt rozhodcu, ktorý neuznal "bielemu baletu" vyrovnávajúci zásah Viníciusa Juniora na 2:2. Real dokázal po zbabranom prvom polčase otočiť dvojgólové manko proti tímu, ktorý na San Bernabeu šokujúco siahal na prvý triumf v sezóne.

"Odohrali sme dobrý zápas, ale niekto sa rozhodol, že tu nemôžeme vyhrať," hneval sa obranca Almerie Marc Pubill. Hostia, na ktorých lavičke sedel slovenský stredopoliar Martin Šviderský, cítili krivdu.

Largie Ramazani a Nacho Galéria fotiek (11) Largie Ramazani a Nacho v súboji o loptu Zdroj: SITA/AP/Bernat Armangue

V závere sa po opakovaných sťažnostiach porúčal do šatne ich tréner Gaizka Garitano. "Nestalo sa mi to v Madride prvýkrát. Rozhodcovia tu očividne majú iný meter. Čo na to celé hovorím? Nemám slov, aby som zhodnotil, čo sa tu dnes udialo," dodal kouč hostí na tlačovej konferencii.

Ancelotti mal na verdikty VAR iný názor

Jeho náprotivok Carlo Ancelotti sa snažil krotiť emócie. Podľa neho boli verdikty VAR-u správne. "Chápem, že sú hráči Almerie sklamaní. Viedli 2:0 a cítili šancu na dobrý výsledok, ale myslím si, že všetky situácie vyhodnotil VAR správne. Čo sa týka nášho výkonu v prvom polčase, bolo to veľmi slabé. Bol som nahnevaný, vôbec sme nehrali to, čo sme si povedali na taktickej príprave," dodal Ancelotti.

Jeho tím už v piatom zápase za sebou na domácej pôde inkasoval minimálne gól, dokázal však vyhrať už deviaty z desiatich zápasov.

Xavi reagoval na udalosti v Madride

K udalostiam v Madride sa po víťaznom stretnutí s Betisom Sevilla (4:2) vyjadril aj tréner FC Barcelona Xavi Hernandéz.

"Povedal som to už dávnejšie, že bude ťažké vyhrať La Ligu. Dejú sa v nej veci, ktoré mi nedávajú zmysel. Všetci videli, čo sa stalo v zápase Realu s Almeriou," uviedol Xavi.

Jeho tím sa vďaka hetriku Ferrana Torresa a triumfu 4:2 nad Betisom vrátil na tretie miesto tabuľky, keď využil zaváhanie Athletica Bilbao. Na Real stráca Barcelona sedem bodov.

Tréner Barcelony Xavi Hernández Galéria fotiek (11) Tréner FCB Xavi Hernandéz Zdroj: SITA/AP/Alberto Saiz

Ukrajinský útočník Arťom Dovbyk sa čistým hetrikom do siete Sevilla vyšvihol na čelo tabuľky kanonierov La Ligy. Spolu s Bellinghamom má kanonier Girony na konte 14 presných zásahov, predovšetkým však obaja hráči pomáhajú tímom k dôležitým víťazstvám.

Girona nastupovala na zápas proti zachraňujúcemu sa súperovi pod tlakom, ktorý na ňu vyvinul Real po trojbodovom zisku s Almeriou. Gól Isaaca Romera v 10. minúte však hráčov katalánskeho tímu nepoložil, naopak, vyburcoval ich k skvelému predstaveniu okorenenému gólmi.

Dovbyk sa presadil trikrát v rozmedzí 13.-19. minúty a dostal Gironu na koňa. Po prestávke pridali domáci ďalšie dva góly a pripísali si jednoznačné víťazstvo.

"Reakcia hráčov po inkasovanom góle bola neuveriteľná. Tento tím má ohromnú mentálnu silu. O titule nerozprávame, liga je ešte dlhá. Sami sme zvedaví, kam to dotiahneme a ako bude vyzerať tabuľka na konci sezóny," brzdil eufóriu tréner Michel.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid Sevilla FC Michel La Liga Girona FC Martin Šviderský