VIDEO Pini predstúpil pred verejnosť: Zásadné novinky o zdravotnom stave Petry Vlhovej

Na snímke Mauro Pini, hlavný tréner slovenskej lyžiarky Petry VlhovejNa snímke Mauro Pini, hlavný tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová si počas obrovského slalomu Svetového pohára v Jasnej roztrhla predný krížny väz v kolene a čaká ju operácia.

Spolu so svojím tímom sa rozhodla pre konziliárne vyšetrenie vo Švajčiarsku s tímom doktora Oliviera Siegrista z Hospital du Valais. Operačnému zákroku sa podrobí v čase, keď to opuch kolena umožní. Na pondelňajšom brífingu o tom informoval jej tréner Mauro Pini.

Vlhová mala tvrdý pád v úvodnom kole sobotňajšieho "obráku" v domácom stredisku. Na pomoc jej prišli záchranári, zranenú ju museli zviesť na záchranných saniach a následne transportovali vrtuľníkom do nemocnice.

Prvé vyšetrenia absolvovala v Ružomberku a v nedeľu odcestovala k odborníkovi do Švajčiarska, kde sa aj podrobí operácii. Podľa Piniho je do istej miery poškodený aj meniskus a trochu natiahnutý mediálny kolaterálny väz. Za približný termín návratu označil september.

Na snímke slovenská lyžiarka Galéria fotiek (18) Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prevozu na záchranných saniach Zdroj: TASR/Martin Baumann

"Proces rehabilitácie sa už včera začal. Boli sme vo Švajčiarsku za špičkovým expertom v tejto problematike. Dostali sme všetky potrebné informácie, Petra bola spokojná a vie, čo ju čaká. Momentálne je doma a relaxuje," uviedol Pini. Predpokladá, že operácia prebehne o dva týždne.

"Najnáročnejšie mesiace budú február, marec a apríl. Dá sa povedať, že od mája budeme mať normálnu prípravu. Naspäť na svahu by sme mohli byť v septembri. Toto je však len predpoklad, uvidíme, ako na tom bude," povedal švajčiarsky tréner.

Nesmieme panikáriť

"Pre tohto doktora sme sa rozhodli na základe skúseností s podobným typom zranenia. Riešil to u niekoľkých špičkových lyžiarov," povedal Richard Galovič, manažér Niké Ski Teamu.

Na snímke Mauro Pini, Galéria fotiek (18) Na snímke Mauro Pini, hlavný tréner slovenskej lyžiarky Petry Vlhovej, a manažér jej tímu Richard Galovič Zdroj: SITA/Milan Illík

"Nesmieme panikáriť, menej je niekedy viac. Prvých 5-6 týždňov je najdôležitejších a nemá zmysel sa ponáhľať. Nemá zmysel sa ani ponáhľať späť na svah, to je teraz sekundárne," opísal Pini nastavenie tímu.

Novinky ohľadom svojej zverenky berie skôr pozitívne, zranenie mohlo byť podľa neho aj horšie. "Cítim sa skôr pozitívne, mohlo to byť horšie a väčšie. Nie sme v zlej situácii. Takéto zranenia sú pomerne jasné a nemajú vážne dôsledky," dodal Pini.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 18

Viac o téme: Petra Vlhová Jasná Svetový pohár v Jasnej Richard Galovič Mauro Pini
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Šport v RTVS; TASR/Martina Kriková
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy