VIDEO Velikánsky úspech pre Slovensko! Výbuch nadšenia v Osrblí, Ema Kapustová má medailu

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala bronzovú medailu vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na majstrovstvách Európy v Osrblí.Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala bronzovú medailu vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na majstrovstvách Európy v Osrblí. Zdroj: SITA/Slovenský biatlon

OSRBLIE - Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala bronzovú medailu vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na majstrovstvách Európy v Osrblí.

V stredu na domácej trati predviedla opäť čistú streľbu a do cieľa prišla so stratou 59,1 sekundy na víťazku Maren Kirkeeideovú z Nórska. Druhá skončila Alina Stremousová z Moldavska (+46,5 s).

Dvadsaťjedenročná Slovenka potvrdila dobrú formu zo Svetového pohára a dosiahla jeden z najlepších výkonov medzi ženami. Opäť sa mohla oprieť o vynikajúcu streľbu, ktorá jej v uplynulých týždňoch priniesla bodované pozície v SP a podobne, ako v stíhačke Oberhofe, kde dosiahla svoje maximum 25. priečku, nespravila ani jedinú chybu.

Darilo sa jej aj na trati a po všetkých položkách sa držala na popredných priečkach. Po prvej ležke bola siedma, po druhej položke sa posunula na tretie miesto, po tretej síce klesla o priečku nižšie, no zo záverečnej stojky vybehla ako priebežná líderka. V poslednom kole mierne spomalila a v cieli bola o trinásť sekúnd za vtedy vedúcou Alinou Stremousovou z Moldavska.

Obe potom predbehla ešte ďalšia "čistá" pretekárka Maren Kirkeeideová z Nórska, ktorá získala zlato s náskokom 46,5 sekundy. Okrem nich boli na strelnici stopercentné už iba ďalšie štyri pretekárky.

"Nenachádzam slov, je to neopísateľné a stále to spracovávam. Som veľmi rada. ďakujem celému tímu, fanúšikom. Už mám medaily z mládežníckych šampionátov, ale táto je medzi ženami a to má inú váhu. Vážim si ju ešte viacej. Znova to boli štyri nuly, čo je super.

Na strelnici som si to vydrela a každú strelu som sa snažila si postrážiť. Hlavne tu poslednú položku. Cítila som tlak aj od fanúšikov. Som doma a chcela som ukázať všetko. Je pekné spraviť takýto výsledok doma pred rodičmi," povedala pre RTVS.

Toto nebolo v pláne

Kapustová však už nebude štartovať v ďalších pretekoch na domácich ME. Spolu s trénerom Martinom Otčenášom sa zameriavajú na juniorské majstrovstvá Európy a sveta, ktoré sú na programe od 5. respektíve 21. februára.

"Treba sa potešiť, ale je pred nami ešte veľa roboty a aj moje hlavné ciele," povedala. "Už nebude štartovať. Vrcholy sezóny sú pre nás juniorské ME v Poľsku a potom MS v Estónsku. tento rok sa lúči s juniorskou kategóriou a chceme uspieť tam," povedal jej tréner.

"Je to niečo úžasné, fantastické, toto v pláne nebolo. Je to veľkú úspech pre celý slovenský biatlon. Všetky štyri streľby som videl priamo zo strelnici a to dokážu len najlepšie biatlonistky na svete," povedal pre RTVS prezident Slovenského zväzu biatlonu Peter Vozár.

Ďalším Slovenkám sa už tak nedarilo. Zuzana Remeňová minula päť terčov a so stratou 6:51,4 minúty obsadila 51. miesto, jej sestra Mária skončila na 76. priečke (7, +9:10,5 min) a Júlia Machyniaková obsadila 83. pozíciu (6, +9:53,7 min).

vytrvalostné preteky na 15 km: 1. Maren Kirkeeideová (Nór.) 41:26,2 (0), 2. Alina Stremousová (Mold.) +46,5 s (0), 3. Ema KAPUSTOVÁ (SR) +59,1 (0), 4. Ida Lienová (Nór.) +2:03,4 (3), 5. marion Wiesensarterová (Nem.) +2:04,8 (1), 6. Annie Lindová (Švéd.) +2:10,4 (0), 7. Lidiia Zhurauskaiteová (Lit.) +2:11,5 (1), 8. Beatrice Trabucchiová (Tal.) +2:15,2 (1), 9. Oceane Michelonová (Fr.) +2:15,8 (2), 10. Stefanie Schererová (Nem.) +2:23,1 (1), ... 51. Zuzana REMEŇOVÁ +6:51,4 (5), 76. Mária REMEŇOVÁ +9:10,5 (7), 83. Júlia MACHYNIAKOVÁ (všetky SR) +9:53,7 (6)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 26

Viac o téme: Vytrvalostné preteky Osrblie Júlia Machyniaková ME v biatlone Ema Kapustová Mária Remeňová Zuzana Remeňová Maren Kirkeeideovú Alina Stremousová