Remeňová prehovorila o kľúčovom momente štafety: V zjazde z kopca som od nej dostala lakťom!

Slovenská biatlonistka Mária Remeňová na trati miešanej štafety na 4x6 km na majstrovstvách Európy v biatlone v OsrblíSlovenská biatlonistka Mária Remeňová na trati miešanej štafety na 4x6 km na majstrovstvách Európy v biatlone v Osrblí Zdroj: TASR/Michal Svítok

OSRBLIE - Slovenskí biatlonisti siahali na domácich majstrovstvách Európy na veľmi dobrý výsledok v miešanej štafete. Pred záverečným kolom bojovali o šieste miesto, no pád a následná nevydarená ležka Márie Remeňovej ich posunuli na desiatu priečku.

Tomáš Sklenárik už po svojom úseku hovoril, že ak by vyšlo práve takéto umiestnenie, znamenalo by to oslavu. No štvoricu nakoniec mrzelo, že sa nepodarilo posunúť vyššie.

Skvelý úvod Kuzminovej

V nedeľňajších pretekoch nastúpili ako prví muži. Domáci reprezentanti odštartovali z 22. miesta a postupne sa posúvali dopredu. Sklenárik musel na jedno trestné kolo na stojke a odovzdal už na 14. mieste, Damián Cesnek sa tesne vyhol trestnému a posunul sa na 11. priečku. Na nej odštartovala Kuzminová, ktorá sa bežecky zo dňa na deň zlepšovala a vyšla jej aj streľba, na oboch položkách potrebovala len jeden náhradný náboj a vo svojom poslednom kole odovzdala na výbornej šiestej pozícii.

"Na štafetu som sa veľmi tešila a ďakujem za možnosť, že som mohla byť jej súčasťou. Po toľkých rokoch to bola veľká skúška, výzva i radosť. Tretí deň som už trochu cítila nohy. Trať bola vynikajúca, rýchla a bolo sa treba prispôsobovať vetru, ktorý sa otočil na inú stranu. Dôležitá bola skôr mentálna ako fyzická práca," povedala.

Remeňová o páde, ktorý ju vykoľajil

Na finiš sa postavila M. Remeňová s cieľom udržať čo najvyššiu priečku. Hneď v úvode jej to však skomplikoval súboj o miesto s Nemkou Marion Wiesensarterovou.

"V zjazde z kopca som od nej dostala lakťom, išlo sa telo na telo a každá pretekárka sa chcela vyviezť za šiestou Ukrajinkou. Mne to vychádzalo najlepšie, no Nemka ma tam stlačila, znovu mi dala lakeť, chytili sme sa lyžami či palicami a spadla som. Veľmi som sa bála, či to neudrie diopter, predsa len mám ho taký labilnejší," povedala po príchode do cieľa.

Pád ju vyviedol z rovnováhy a to malo za následok aj pokazenú ležku. Prvých päť rán išlo mimo a ďalšími troma presnými aspoň odvrátila väčšiu pohromu: "Na streľbu som sa snažila prísť s pokojom, ale musím priznať, že tam bol stres a tak to aj vyzeralo. Cvakla som päť doľava a bolo to málo. Po tých piatich ranách som sa odhodlala ešte raz a nakoniec to išlo všetko do stredu," povzdychla si.

Razom klesla na 9. miesto a v závere ju ešte predbehla ukrajinská pretekárka. "Mrzí ma to, pretože som vedela, že bojujeme o 6. až 10. miesto a nakoniec z toho bolo až desiate. Je to pre mňa sklamanie. Tento šampionát mi napovedal, že musíme ďalej pracovať na streľbe, čakala som od seba viac," dodala.

Ani Sklenárik nebol spokojný

Zo svojím úsekom nebol úplne spokojný ani Sklenárik, ktorý mal na strelnici bilanciu 1+5. "Už v prvom kole som sa snažil vybojovať nejaké miesta, lebo 22. pozícia nebola dobrá. Predbehol som niekoľko štafiet, no mrzí ma tá streľba. Mohol som byť ešte vyššie. Oproti nástrelu sa zmenil vietor úplne na druhú stranu a nepadlo to," povedal.

Sklenárik sa ako jediný zo Slovákov predstavil vo všetkých troch individuálnych disciplínach a nastúpil aj v mix štafete. Vo vytrvalostných pretekoch skončil na 27. mieste, v šprinte bol 56. a v stíhačke o šesť priečok vyššie.

"Tento šampionát mi dodal takú chuť pred majstrovstvami sveta, myslím si, že moja bežecká forma ide dobrým smerom. Dúfam, že to za týždeň ešte dokážeme vyladiť a uvidíme, ako to bude na majstrovstvách sveta," dodal.

Cesnekovi sa páčil úsek Kuzminovej

Cesnek sa na svojom druhom úseku tesne vyhol trestnému kolu, keď na ležke potreboval všetky tri náhradné náboje, na stojke len jeden.

"Myslím si, že desiate miesto je super, no podľa toho, ako sa vyvíjali preteky, tak sme mali aj na to šieste. Keď som videl, že sa stále posúvame o nejaké miesta dopredu, bolo to super. Páčil sa mi hlavne Nastin úsek," dodal.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 22

Viac o téme: Anastasia Kuzminová Slovensko Tomáš Sklenárik ME v biatlone Mária Remeňová Marion Wiesensarterová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy