Bez práce nezostal príliš dlho: Reprezentačný extréner prijal futbalovú exotiku

Bývalý tréner českej futbalovej reprezentácie Jaroslav ŠilhavýBývalý tréner českej futbalovej reprezentácie Jaroslav Šilhavý Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

MUSCAT - Tréner Jaroslav Šilhavý po nedávnom odchode od českej futbalovej reprezentácie prevzal národný tím Ománu.

Miestna futbalová asociácia o tom informovala na sociálnej sieti X. 62-ročný kouč podpísal zmluvu na dva roky.

Podľa serverov iDNES.cz a iSport.cz si Šilhavý berie so sebou do Ománu asistentov Jiřího Chytrého a Milana Veselého, kondičného trénera Pavla Čvančaru a analytika Františka Ševínskeho. So všetkými spolupracoval už pri českom národnom tíme.

Šilhavý bol bez angažmán od konca novembra, kedy mu vypršala zmluva pri českej reprezentácii. Po víťazstve 3:0 nad Moldavskom v poslednom stretnutí európskej kvalifikácie sa napriek postupu na letné Euro v Nemecku rozhodol pri tíme nepokračovať.

V Ománe nebude prvým českým trénerom, medzi rokmi 2001 až 2004 a 2006 až 2007 viedol tím Milan Máčala. Šilhavý nahradí Chorváta Branka Ivankoviča, ktorý skončil po neúspešnom vystúpení na ázijskom šampionáte. Arabská krajina uhrala v skupine z troch zápasov len dve remízy, obsadila tretie miesto a na rozdiel od majstrovstiev v roku 2019 neprešla do vyraďovacej fázy.

Pre Šilhavého to bude druhé angažmán v národnom tíme. S českou reprezentáciou došiel v roku 2021 do štvrťfinále Eura a doviedol ju aj do elitnej skupiny Ligy národov. Na klubovej úrovni trénoval Liberec a Slaviu, s ktorými získal ligový titul, a pôsobil aj v Jablonci, Českých Budějoviciach a pražskej Dukle.

Prvé zápasy s Ománom ho čakajú na konci marca, kedy pokračuje druhá fáza ázijskej kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2026. Omán má po dvoch stretnutiach tri body a v skupine D je druhý o skóre pred Kirgizskom. V ďalšom kole ho čaká líder tabuľky Malajzia, zostávajúcim tímom je Taiwan. Do tretej fázy postúpia dva najlepšie celky.

Viac o téme: Omán Jaroslav Šilhavý
  • Autor: © Zoznam/
  • X/ČT sport
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy