VIDEO Ozaj bombastická správa z F1: Hamilton po 12 rokoch opustí Mercedes a prestúpi!

Lewis HamiltonLewis Hamilton Zdroj: Martin Trenkler

MARANELLO - Svetom F1 začala dnes ráno víriť poriadna bomba, ktorá síce nebola oficiálne potvrdená, ale viacerí ľudia z blízkosti paddocku F1 o nej píšu veľmi hlasno.

Lewis Hamilton, aktuálne jazdec Mercedesu, by sa mal od sezóny 2025 pripojiť k Ferrari. Zatiaľ sa čaká na oficiálne správy, ale svetom F1 sa šíri táto informácia rýchlosťou blesku. Píšu o nej aj niektorí novinári. V tíme z Maranella má nahradiť Carlosa Sainza. Sky uviedla, že šéf Mercedesu Toto Wolff by mal informovať pracovníkov stajne neskôr vo štvrtok a v rovnaký deň sa očakáva aj oficiálne vyhlásenie.

Britský odborný časopis Autosport uviedol, že rokovania britského pilota s talianskou stajňou sú v pokročilej fáze a dohoda by mohla byť oznámená už dnes. Hamilton vlani predĺžil v Mercedese zmluvu do roku 2025. Podľa Autošportu je však možné, že je posledný rok v kontrakte len opčný, takže by 39-ročný Brit mohol v prípade dohody s Ferrari jazdiť v červených vozidlách už od sezóny 2025. Stajne ani Hamiltonovi zástupcovia špekulácie nekomentovali.

Podľa informácií BBC Sport zvolal Mercedes všetkých členov tímu na míting vo štvrtok o 15.00 h s Wolffom a technickým riaditeľom Jamesom Allisonom, kde by im mali oznámiť odchod Hamiltona.

"V tejto chvíli si hovoríte. ´Zas tí Taliani, vymýšľajú si, bla, bla, bla…´ Nuž, tak počúvajte toto: ´Počul som, že do konca týždňa sa chystá veľké oznámenie. Ak ide o to, čo si myslím, tak to bude niečo obrovské,´" napísal reportér Will Buxton, pričom reagoval na svoj vlastný príspevok o pohyboch na jazdeckom trhu.

K rečiam o Hamiltonovi do Ferrari sa pripojil aj Adam Cooper, ktorého netreba svetu F1 príliš predstavovať. Zanietenci vedia, že tento novinár pracuje v brandži od roku 1985. "Špekulácie o prestupe Lewisa Hamiltona do Ferrari v roku 2025 dnes ráno naberajú na obrátkach a podľa toho, čo som počul, to vyzerá, že sa to naozaj stane. Ak sa to potvrdí, Mercedes bude potrebovať jazdca a Sainz sedačku," pridal sa k bombastickým správam britský novinár.

"Špekulácie zvyčajne nekomentujem, ale toto je viac ako len špekulácia. Pokiaľ viem, tak šance, že Lewis Hamilton si v roku 2025 oblečie červenú kombinézu, sú veľmi vysoké. V skutočnosti nevylučujem, že všetko je už podpísané. Lewis má zmluvu do konca roka 2025, ale s možnosťou odísť už po roku 2024.

Tento ťah prekvapil Mercedes, pričom Carlos Sainz ho očakával. Carlosa čaká vo Ferrari ťažký rok, ale má niekoľko možnosti pre sezónu 2025: ročné čakanie v Sauberi na príchod Audi alebo aj rokovania s Mercedesom o nahradení Hamiltona," napísal Španiel Antonio Lobato.

O záujme Ferrari o Hamiltonove služby sa hovorí už dlhší čas. Rodák zo Stevenage však doteraz zostával verný Mercedesu, v ktorom pôsobí od roku 2013 a získal s ním šesť titulov. Prvýkrát sa stal majstrom sveta v roku 2008 v McLarene.

Od Hamiltonovej porážky v poslednom kole finále sezóny 2021 v Abú Zabí kraľujú vo formule 1 Max Verstappen a tím Red Bull. Predtým dominantný Mercedes je teraz len v jeho tieni a Hamilton už dve sezóny nepoznal radosť z víťazstva vo Veľkej cene, ktorým by rozšíril svoju rekordnú zbierku 103 prvenstiev.

Ak by Hamilton do Ferarri skutočne odišiel, vytvoril by pravdepodobne jazdeckú dvojicu s Monačanom Charlesom Leclercom, ktorý minulý týždeň predĺžil v Maranelle kontrakt. Carlos Sainz je v súčasnostsi druhým pilotom talianskeho tímu.

Nová sezóna F1 odštartuje v sobotu 2. marca Veľkou cenou Bahrajnu.

Viac o téme: Lewis Hamilton F1 Mercedes Scuderia Ferrari
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Adam Cooper, Stevo Eisele; VIDEO: X/SkySportsF1
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy