Tifosi môžu skákať od šťastia: Päť týždňov pred štartom sezóny prišla najlepšia možná správa

Monacký pretekár Charles Leclerc a šéf Ferrari Fred Vasseur Monacký pretekár Charles Leclerc a šéf Ferrari Fred Vasseur Zdroj: Martin Trenkler

MARANELLO - Vedenie tímu Ferrari oznámilo vo štvrtok predĺženie zmluvy s pilotom F1 Charlesom Leclercom, nešpecifikovalo však jeho dĺžku. Informovala o tom agentúra AFP.

Dvadsaťšesťročný pilot preteká za Ferrari od roku 2019 a doterajšia zmluva mu platila do konca tejto sezóny.

"Mám veľkú radosť, že budem nosiť kombinézu Ferrari ešte niekoľko sezón. Mojím snom bolo pretekať za tento tím už od troch rokov," povedal Leclerc.

"Odvtedy, čo som v roku 2016 nastúpil do akadémie Ferrari, je to moja druhá rodina. Za posledných päť rokov sme toho spoločne veľa dokázali a prešli si všetkým možným. Avšak, verím, že to najlepšie ešte len príde. Mojím snom zostáva vyhrať majstrovstvá sveta s Ferrari a som si istý, že v nasledujúcich rokoch zažijeme skvelé časy a urobíme radosť našim fanúšikom," dodal víťaz piatich Veľkých cien.

Tímový šéf Fred Vasseur neskrýval radosť z udržania Leclerca vo farbách "Scuderie": "Poznáme Charlesa a jeho neutíchajúcu túžbu posunúť sa až na hranicu svojich možností. Oceňujeme jeho mimoriadne schopnosti, pokiaľ ide o dravosť a predbiehanie. Chceme dať Charlesovi víťazné auto a verím, že nám pomôže dosiahnuť naše ciele."

V uplynulej sezóne sa Leclercovi žiadne preteky vyhrať nepodarilo, v konečnom hodnotení seriálu skončil piaty. Jeho najlepším výsledkom v poradí MS je druhé miesto z roku 2022. Ferrari pomohol spolu so Španielom Carlosom Sainzom vlani k tretiemu miestu v Pohári konštruktérov.

Viac o téme: Formula 1 F1 Ferrari Charles Leclerc Fred Vasseur
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Scuderia Ferrari
  • Zdroj: ČTK, TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy