Hamiltonov otvorený list fanúšikom: Pravda o šokujúcom prestupe do Ferrari!

Lewis HamiltonLewis Hamilton Zdroj: Martin Trenkler

LONDÝN - Sedemnásobný majster sveta formuly 1 Lewis Hamilton uviedol, že pôsobením vo Ferrari si splní detský sen.

Tridsaťdeväťročný pilot vo štvrtok šokoval oznámením podpisu viacročnej zmluvy s talianskou stajňou, do ktorej odíde v budúcom roku. Hamilton ubezpečil, že tento rok bude ešte stopercentne sústredený na výkony v Mercedese, s ktorým sa chce rozlúčiť čo najdôstojnejšie.

"Cítim, že mám neuveriteľné šťastie, že po tom, čo som dokázal s Mercedesom veci, o ktorých som ako chlapec iba sníval, mám teraz šancu splniť si ďalší detský sen. Pretekať v červenej farbe Ferrari," napísal na instagrame Hamilton.

"Mercedes bol obrovskou súčasťou môjho života už od trinástich rokov, takže toto rozhodnutie bolo to najťažšie, aké som kedy musel urobiť," dodal.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Lewis Hamilton (@lewishamilton)

Víťaz rekordných 103 Veľkých cien uviedol, že nastal čas na novú výzvu. Rovnako to cítil aj na konci sezóny 2012, keď odchádzal zo svojho prvého tímu McLarenu do Mercedesu.

O svojom kroku je opäť presvedčený

"Stále si spomínam na ten pocit, keď som robil krok do neznáma príchodom do Mercedesu v roku 2013. Viem, že vtedy to pár ľudí nechápalo, ale bol som o svojom kroku presvedčený. A ten istý pocit mám teraz," uviedol Hamilton.

Ferrari nezískalo jazdecký titul od roku 2007, v ktorom Hamilton vo formule 1 debutoval vo farbách McLarenu a prehral súboj s Fínom Kimim Räikkönenom o jediný bod. Na titul Brit dosiahol hneď v budúcom roku a ďalších šesť triumfov pridal v Mercedese. Posledný získal v roku 2020, keď ho vo finále sezóny v Abú Zabí porazil Max Verstappen z Red Bullu, ktorý odvtedy svetovému šampionátu dominuje.

Napriek očakávanému prestupu Hamilton ubezpečuje, že na rok 2025 ešte nemyslí.

"Teraz sa sústredím na nachádzajúcu sezónu a na Mercedes. Som viac motivovaný ako inokedy, som viac fit a sústredený ako inokedy a chcem pomôcť Mercedesu zase vyhrávať. Som odhodlaný zakončiť svoje partnerstvo s tímom na vysokej úrovni," povedal Hamilton. Sezóna s rekordnými 24 pretekármi sa začne 2. marca v Bahrajne.

Viac o téme: Lewis Hamilton Ferrari Mercedes
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/Lewis Hamilton
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy