Olympijský víťaz ovládol 1. kolo slalomu, najviac sa mu priblížila nórska kométa sezóny

Clement NoelClement Noel Zdroj: SITA/AP/Marco Trovati

CHAMONIX - Francúzsky lyžiar Clement Noel figuroval na čele po elitnej tridsiatke 1. kola nedeľného slalomu Svetového pohára v Chamonix.

Na zjazdovke Verte vo francúzskom stredisku si vybudoval náskok 23 stotín pred Nórom Timom Hauganom, tretí bol líder priebežného poradia disciplíny Manuel Feller z Rakúska (+0,40).

Domáci Noel sa najlepšie vyrovnal s presadenými bránkami v prvom kole, keď mu vyšla hlavne stredná časť. Olympijský šampión zo ZOH 2022 útočil na prvý triumf v sezóne a tretí v Chamonix. Najviac sa mu priblížil Haugan, ktorý mal manko dvoch desatín.

Menej ako pol sekundu strácal Feller, víťaz troch tohtosezónnych slalomov. Nemec Linus Strasser nenadviazal v 1. kole na predchádzajúce triumfy z Kitzbühelu a Schladmingu a bol až na 17. priečke (+1,24 s). Druhé kolo bolo na programe o 12.30 h. Slovensko nemalo v súťaži zastúpenie.

V Chamonix sa mali v piatok a v sobotu konať aj zjazdy, no Medzinárodná lyžiarska federácia ich zrušila pre nepriaznivé snehové podmienky a vysoké teploty. Riadiaci orgán sa snažil nájsť náhradu za dva zjazdy v rovnakom termíne, no v časovej tiesni sa nenašlo žiadne vhodné riešenie.

Viac o téme: Slalom Clement Noel Chamonix Linus Strasser Manuel Feller Timon Haugan
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy