VIDEO Prepísal históriu ATP: Kazašský tenista získal titul spôsobom, aký svet tenisu ešte nevidel

Kazašský tenista Alexander Bublik Kazašský tenista Alexander Bublik Zdroj: Profimedia

MONTPELLIER - Alexander Bublik z Kazachstanu po dvoch rokoch opäť vyhral tenisový turnaj v Montpellieri. Vo finále po obrate porazil 5:7, 6:2 a 6:3 Bornu Čoriča z Chorvátska.

Bublik v prvom sete premárnil vedenie 4:1 a po jeho strate musel rovnako ako v troch predchádzajúcich kolách skóre otáčať. Nakoniec ako prvý hráč v histórii ATP došiel k titulu po tom, čo vo všetkých zápasoch na turnaji stratil úvodný set.

Dvadsaťšesťročný Bublik si pripísal prvý titul v sezóne a celkovo štvrtý v kariére. V novom vydaní svetového rebríčka si vďaka tomu vylepší osobné maximum, keď sa posunie o štyri priečky na 23. miesto. Doteraz bol najlepšie na 25. pozícii.