Biatlonové MS v Česku možno nebudú tie pravé: Björndalen hovorí o znevýhodnení malých krajín

Bývalý nórsky biatlonista Ole Einar BjörndalenBývalý nórsky biatlonista Ole Einar Björndalen Zdroj: Profimedia

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Legendárny biatlonista Ole Einar Björndalen nesúhlasí so zákazom fluórových voskov, ktorý platí od tejto sezóny. Považuje to za znevýhodnenie malých krajín.

Päťdesiatročný Nór to povedal agentúre DPA v Novom Meste na Morave, kde sa v stredu začnú biatlonové majstrovstvá sveta.

Lyžovanie aj biatlon zakázalo prípravy s fluórom v záujme ochrany prírody. "Nie som fanúšik tohto zákazu, pretože sa tým len zvyšuje odstup silných národov. Myslím si, že svetová federácia musí niečo urobiť. Veľké národy s väčšími možnosťami majú teraz ešte väčšiu výhodu," povedal dvadsaťnásobný majster sveta a osemnásobný olympijský šampión.

Zatiaľ čo pred sezónou sa zdalo, že by Nóri mohli mať v používaní voskov bez fluóru veľký náskok pred ostatnými, vo Svetovom pohári sa to nepreukázalo. Používanie bezfluórových voskov je ale zložitejšie v teplotách nad nulou, ktoré zrejme budú panovať na svetovom šampionáte na Vysočine. "Ak budú teploty okolo nuly alebo vyššie, tak to pre mňa v prvom bezfluórovom roku nebudú pravé majstrovstvá sveta," poznamenal Björndalen, ktorý prišiel na MS ako televízny expert.

Pre prvý týždeň meteorológovia popri teplom počasí predpovedajú dážď, mrznúť by nemalo ani budúci týždeň. Šampionát potrvá od 7. do 18. februára. Trate vo Vysočina Arene sú pripravené z technického snehu.

Viac o téme: Ole Einar Björndalen
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy