Koniec dvoch Slovákov v Česku: Almási má nový klub, jeho spoluhráč sa vracia do Ružomberka

Ladislav AlmásiLadislav Almási Zdroj: Profimedia

OSTRAVA - Káder ostravských futbalistov dnes zúžili dva odchody slovenských hráčov. Útočník Ladislav Almási odišiel na hosťovanie do chorvátskeho celku NK Osijek, záložník Matej Madleňák sa vracia z hosťovania domov do Ružomberka. Baník o tom informoval na sociálnych sieťach.

Kým krajný záložník Madleňák sa v Baníku nepresadil, v Almásim Ostravania strácajú autora 23 gólov v 68 zápasoch. Almási mal skvostný úvod angažmánu v Sliezsku a hneď vo svojej prvej sezóne nastrieľal 16 gólov. V aktuálnej sezóne sa ale do základnej zostavy cez Abdullahiho Tanka a Filipa Kubalu prakticky nepresadil.

"Je objektívna skutočnosť, že Laco na jeseň nemal takúto minutáž. Preto sa v prípade zaujímavej ponuky pre všetky strany otváral priestor na rokovania. A návrh Osijeku bol konkrétny a zaujímavý. Zatiaľ ide o hosťovanie do konca sezóny a v lete uvidíme," povedal šéf športového úseku Baníku Luděk Mikloško.

Ostravania už mohli zaregistrovať obe zimné posily Matúša Rusnáka a Quadriho Adedirana. Baník mal kvôli sporu s nigérijským klubom 36 Lions FC o podiel z odstupného za prestup Muhameda Tijaniho do Slavie blokované transfery. V minulom týždni ale medzinárodná federácia FIFA vyzvala národnú asociáciu na opätovné povolenie prestupov.

Viac o téme: Baník Ostrava NK Osijek MFK Ružomberok Matej Madleňák Ladislav Almási
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/FC Baník Ostrava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy