Úhlavný rival Michala Martikána čelí vyšetrovaniu: Prípad súvisí s olympijskými hrami

Predseda organizačného výboru olympijských hier v Paríži Tony EstanguetPredseda organizačného výboru olympijských hier v Paríži Tony Estanguet Zdroj: TASR/AP/Michel Euler

PARÍŽ - Predsedu organizačného výboru letných olympijských hier v Paríži Tonyho Estangueta začala vyšetrovať Národná finančná prokuratúra. Dôvodom sú nejasnosti okolo jeho platu. Informovala o tom agentúra AFP.

Podľa vyšetrovateľov, ktorí sa k prípadu zatiaľ nevyjadrili, Estanguetov plat výrazne presiahol hranicu povolenú zákonom. Podľa oficiálnych dokumentov bývalý vodný slalomár a dlhoročný rival Slováka Michala Martikána do roku 2020 ročne poberal 270-tisíc eur.

Organizačný výbor akékoľvek pochybenie odmietol. "Je to pre nás prekvapenie. Predsedov plat bol konzultovaný s finančnými aj hospodárskymi úradmi a bol prísne regulovaný," uviedol vo vyhlásení s tým, že všetko bez problémov prešlo aj vnútorným auditom.

Organizačný výbor je tiež vyšetrovaný kvôli možnému stretu záujmov a zvýhodňovaniu pri udeľovaní zákaziek. Úrady kvôli tomu v októbri prehľadali sídlo výboru a niekoľkých firiem. Podobné prehliadky navyše prebehli aj vlani v lete.

Olympijské hry sa v Paríži uskutočnia od 26. júla do 11. augusta.

Viac o téme: Michal Martikán Tony Estanguet LOH 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy