FOTO Historický moment pre Slovensko: Naše akvabely sa predviedli vo finále MS

Slovenské akvabely sa premiérovo predstavili vo finále MSSlovenské akvabely sa premiérovo predstavili vo finále MS Zdroj: Facebook/Slovenská plavecká federácia - SPF

DAUHA - Čínske akvabely získali na MS v plaveckých športoch v Katare zlaté medaily v technických zostavách družstiev.

V utorkovom finále triumfovali s celkovou známkou 299.8712 bodu. Na striebornej priečke skončili Španielky (275,8925), bronz patrí Japonkám (275,8787).

Slovensko v zložení Veronika Asvanyiová, Michaela Bernáthová, Chiara Dikyová, Hana Markušová, Lea Krajčovičová, Viktória Reichová, Žofia Strapeková a Liza Zemanová obsadilo 11. miesto (201.5421).

"Som veľmi spokojná s výkonom dievčat vo finále. Zostavu zašli čistejšie oproti semifinále, s nadšením, sebavedomím a so 100-percentnou koncentráciou. Je to pre ne obrovská skúsenosť byť vo finále, ktoré si užili a dokonca aj dokázali udržať 11 pozíciu.

Som hrdá na celý tím, tento výsledok bude pre nás vysokou latkou do budúcich majstrovstiev sveta. Ďakujem a gratulujem celému realizačnému tímu a dievčatám, je to výsledok nás všetkých," uviedla v tlačovej správe hlavná trénerka a manažérka reprezentácie Monika Thüringerová.

"Dnes sme dosiahli vo finále výborné umiestnenie. Sme šťastné, že tvrdá práca stála za to. Dievčatá si dnes užili finále, predviedli lepší výkon ako v semifinále a tak sme všetci spokojní s predvedeným výkonom a aj výsledkom.

Je to najlepší výsledok v tímovej zostave z majstrovstiev sveta. Súťaž tímov je zároveň poslednou olympijskou kvalifikáciou, kde o posledné olympijské miestenky bojujú všetky najlepšie krajiny sveta," povedala viceprezidentka SPF pre synchronizované plávanie Veronika Strapeková.

akrobatická zostava - výsledky:

finále: 1. Čína 299,8712 b, 2. Španielsko 275,8925, 3. Japonsko 275,8787 ... 11. SLOVENSKO 201,5421 (Veronika ASVANYIOVÁ, Michaela BERNÁTHOVÁ, Chiara DIKYOVÁ, Hana MARKUŠOVÁ, Lea KRAJČOVIČOVÁ, Viktória REICHOVÁ, Žofia STRAPEKOVÁ, Liza ZEMANOVÁ)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 8

Viac o téme: Španielsko Slovensko Čína Viktória Reichová Chiara Dikyová Žofia Strapeková Lea Krajčovičová Veronika Ásványiová Hana Markušová Líza Zemanová
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/Slovenská plavecká federácia - SPF
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy