Takýto koniec si rozhodne nepredstavovali: Brankár požiadal Slovan o uvoľnenie, klub mu vyhovel

Brankár Jared Coreau (Slovan) počas zápasu so ZvolenomBrankár Jared Coreau (Slovan) počas zápasu so Zvolenom Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

BRATISLAVA - Kanadský hokejový brankár Jared Coreau skončil po vzájomnej dohode v extraligovom klube HC Slovan Bratislava. Tím o tom informovala na oficiálnej webstránke.

"Jaredove zranenie je pre nás naďalej rizikové a nebolo by jasné, či by v tejto sezóne dokázal chytať naďalej bez zranenia. Keď nás požiadal o uvoľnenie spod svojho kontraktu, rozhodli sme sa mu vyhovieť," uviedol športový riaditeľ Rostislav Dočekal.

Tridsaťdvaročný Coreau v prebiehajúcej sezóne odchytal až do svojho zranenia 20 zápasov, z toho 7 víťazných. Priemer inkasovaných gólov mal 3,46 na zápas a úspešnosť zákrokov 88,9 percent.

Kanaďan pôsobil v Slovan takmer dve sezóny, keď prišiel pred začiatkom sezóny 2022/23. Jeho kariéra by mala pokračovať v druhej najvyššej švédskej súťaži. Klub zároveň dodal, že ak transferový trh v najbližších dňoch do konca prestupového obdobia (15. február) ponúkne zaujímavú alternatívu, prioritne slovenského brankára, bude sa ju snažiť využiť.

Viac o téme: HC Slovan Bratislava Jared Coreau Tipos extraliga
  • Autor: © Zoznam/
  • Facebook/HC SLOVAN Bratislava
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy