VIDEO Žilina doma absolútne zhorela: Slovan zdemoloval šošonov, skórovala aj nová posila

Na snímke gólová radosť hráčov a fanúšikov ŠK Slovan Bratislava Na snímke gólová radosť hráčov a fanúšikov ŠK Slovan Bratislava Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

ŽILINA - Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili úspešne do jarnej časti Niké ligy. V piatkovom 19. kole zvíťazili na ihrisku Žiliny hladko 4:0 a zvýšili náskok na čele tabuľky pred "šošonmi" na 10 bodov. Za hostí sa z penalty presadil aj luxemburský reprezentant Gerson Rodrigues.

Zverenci Vladimíra Weissa staršieho natiahli šnúru bez prehry v lige na 14 zápasov a pod Dubňom boli lepším mužstvom. V prvom polčase im najskôr vyšla kolmá akcia po osi Vladimír Weiss ml. - David Strelec - Tigran Barseghjan a arménsky útočník zblízka otvoril skóre.

Druhý gól dal Weiss, keď arbiter Ziemba dostal od videorozhodcu pokyn, aby si išiel pozrieť situáciu po rohovom kope Slovana, keď Adango v šestnástke zahral rukou. Belko strelu krídelníka hostí z jedenástky vyrazil, no Weiss sa už z dorážky nemýlil - 0:2.

V 82. minúte sa presadil aj Jaba Kankava a skóre duelu uzavrel Gerson Rodrigues, keď premenil pokutový kop po faule Ndjeungouea na Blackmana. Niké liga má cez víkend na programe ďalších päť zápasov.

19. kolo NL:
MŠK Žilina - ŠK Slovan Bratislava 0:4 (0:2)
Góly: 9. Barseghjan, 36. Weiss ml., 82. Kankava, 90.+6 Rodrigues (z 11 m). Rozhodovali: Ziemba – Poláček, Bednár, ŽK: Minárik (Žilina), 4235 divákov.

Žilina: Belko - Leitner, Minárik, Ndjeungoue – Ďatko (46. Bari), Adang (73. Nsona), Gidi (73. Myslovič), Javorček – Essomba (73. Sauer), Bile (46. Iľko), Jambor

Slovan: Borjan (59. Trnovský) - Blackman, Kašia, Bajrič, Wimmer – Zmrhal, Kankava, Savvidis (90.+2 Pauschek), Barseghjan (90.+2 Lichý), Weiss ml. (72. Rodrigues) - Strelec (90.+2 Marcelli)

Viac o téme: MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava Gerson Rodrigues