VIDEO Divočina v Hamburgu: Bénesov krásny gól, lenže potom sa začali diať veci

Hráči Hannoveru oslavujú gólHráči Hannoveru oslavujú gól Zdroj: Profimedia

HAMBURG - Slovenský futbalový reprezentant László Bénes zaznamenal svoj jedenásty gól v prebiehajúcej sezóne druhej nemeckej Bundesligy, no nervozitou poznačený domáci duel 21. kola proti Hannoveru (3:4) po červenej karte nedohral.

Bénes strelou ľavačkou k vzdialenejšej žrdi zvnútra šestnástky znížil v 24. minúte priebežne na 2:3 a v 86. minúte sa asistenciou podieľal aj na vyrovnávajúcom zásahu na 3:3, keď po jeho centri skóroval hlavou najlepší strelec súťaže Robert Glatzel (14 gólov).

Slovenský stredopoliar však duel nedohral, po faule zozadu na Enza Leopolda videl v 88. minúte červenú kartu, rozhodca mu ju udelil po posúdení situácie na videu a zrušil mu pôvodný žltý trest.

Hannover využil presilovku hlboko v nadstavení, v 98. minúte upravil na 4:3 pre hostí Sebastian Ernst. Duel bol dlho prerušený pre hanlivý transparent v hľadisku a tak arbitri nadstavili až 18 minút. Na konci nadstavenia bol vylúčený aj ďalší hráč Hamburgu Dennis Hadžikadunič.

V tabuľke patrí Hamburgu druhá priečka s päťbodovým mankom na mestského rivala FC St. Pauli, líder má však zápas k dobru.

Viac o téme: Hannover 96 Hamburger SV László Bénes