Bitka Gersona na tréningu a konflikt s trénerom Weissom? Najväčšia hviezda Slovana reaguje

Vladimír Weiss ml. a Gerson RodriguesVladimír Weiss ml. a Gerson Rodrigues Zdroj: Facebook/ŠK Slovan Bratislava

ŽILINA - Futbalisti Slovana Bratislava vstúpili úspešne do jarnej časti Niké ligy. V piatkovom 19. kole zvíťazili na ihrisku Žiliny hladko 4:0 a zvýšili náskok na čele tabuľky pred "šošonmi" na 10 bodov.

Zverenci Vladimíra Weissa staršieho natiahli šnúru bez prehry v lige na 14 zápasov a pod Dubňom boli lepším mužstvom.

V 82. minúte sa presadil aj Jaba Kankava a skóre duelu uzavrela nová posila - luxemburský reprezentant Gerson Rodrigues premenil pokutový kop po faule Ndjeungouea na Blackmana. 

Na internete sa rozvírili rôzne špekulácie

Práve nováčik v tíme belasých pútal obrovskú pozornosť. Internetom sa totiž šírili rôzne správy o tom, že Gerson Rodrigues mal na tréningu konflikt a potýčku s gruzínskym stopérom Guramom Kašiom, malo ísť dokonca o menšiu bitku. Do sporu sa mal údajne dostať aj s trénerom Vladimírom Weissom.

„Gerson má veľkú kvalitu a z toho ako naskočil do zápasu je vidieť, že je hotový futbalista. Má nálepku experta, tá jeho genéza to ukazuje. Dobre sme sa porozprávli a určili sme si pravidlá hry. Verím, že budú fungovať.

Kolektív ho prijal výborne a pokiaľ bude dodržiavať naše mantinely, bude platným hráčom. Nerád by som ho ale po prvom zápase porovnával s Čavričom," povedal na jeho adresu tréner Vladimír Weiss.

Z jeho slov tak vyplýva, že k žiadnym konfliktom v kabíne Slovana nedošlo. Ak by sa totiž niečo podobné udialo, tréner Weiss by nemal najmenší problém akéhokoľvek hráča z tímu vyhodiť.

Na snímke tréner ŠK Galéria fotiek (14) Tréner Vladimír Weiss st. Zdroj: TASR/Daniel Stehlík

Weiss mladší dementuje tvrdenia o sporoch na tréningu

Po zápase na podobné vyjadrenia reagoval aj Vladimír Weiss mladší, ktorý pre klubový web tieto informácie rázne dementoval. „Gersona si pamätám zo zápasu s reprezentáciou, keď hral výborne. Vieme, aké má kvality, je to výborný hráč. V médiách sa o ňom v poslednej dobe ukazovali úplné hlúposti.

Dnes mi niekto posielal, že údajne došlo k nejakému nedorozumeniu medzi ním a Guramom Kašiom či trénerom. Absolútne to tak nie je. Chcem povedať, že u nás v kabíne sa prejavuje ako úplne normálny a slušný chalan.

Uvedomuje si, že prišiel do veľkého klubu, akým Slovan je, a my sme tu na to, aby sme mu pomohli, nech sa adaptuje čo najlepšie a cíti sa dobre. Verím, že nám pomôže svojou kvalitou.“

Viac o téme: Vladimír Weiss ml. MŠK Žilina ŠK Slovan Bratislava Gerson Rodrigues Guram Kašia
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: TASR/Daniel Stehlík, Youtube/ŠK Slovan Bratislava
  • Zdroj: TASR, športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy