Slovenské trio na MS v Česku vyhorelo na strelnici, nórsky fenomén prekvapujúco nevyhral

Slovenský biatlonista Tomáš Sklenárik na trati počas šprintu mužov na 10 km na MS v Novom Meste na Morave Slovenský biatlonista Tomáš Sklenárik na trati počas šprintu mužov na 10 km na MS v Novom Meste na Morave Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Nórsky biatlonista Sturla Holm Laegreid získal zlato v šprinte na 10 km na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave.

V sobotňajších pretekoch predviedol čistú streľbu a zvíťazil s tesným náskokom 3,5 sekundy pred svojím krajanom a obhajcom titulu Johannesom Thingnesom Böom. Nórske pódium doplnil Vetle Sjaastad Christiansen so stratou 18,6 sekundy. Z trojice slovenských reprezentantov skončil najvyššie na 72. mieste Tomáš Sklenárik s mankom 4:23,3 minúty na víťaza.

Dvadsaťšesťročný Laegreid získal šieste zlato z majstrovstiev sveta a tretie v individuálnych disciplínach. Pred troma rokmi vyhral v Pokljuke vytrvalostné preteky a preteky s hromadným štartom.

Najväčší favorit, obhajca a líder celkového poradia Svetového pohára J. T. Bö od úvodu potvrdzoval skvelú bežeckú formu a i keď minul na ležke jeden terč, stále mal namierené za zlatom. Stojku zvládol čisto a do cieľa prišiel s náskokom 34 sekúnd pred svojím bratom Tarjeiom, ktorý dovtedy viedol.

Z ďalších pretekárov ho reálne ohrozovali len jeho krajania, stopercentný Švéd Sebastian Samuelsson, ktorý však zaostával v behu, a Eric Perrot. Francúzsky pretekár po ležke viedol, no raz chyboval na stojke a to ho stálo medailu. Po ňom vyštartoval Laegreid, ktorý taktiež zvládol prvú položku čisto a zaradil sa o 2,6 sekundy za Perrota. Na rozdiel od neho však sklopil všetky terče aj na stojke, z ktorej vybehol s náskokom 7,9 sekundy pred J. T. Böom a záver sľuboval veľký súboj o zlato.

Na poslednom medzičase prišiel o náskok a tesne strácal, no na finiš si nechal dostatok síl a v cieli bol o 3,5 sekundy rýchlejší pred Böom. Christiansen stratil 18,6 sekundy, za ním skončili Perrot, Samuelsson a Tarjei Bö.

Nórsky biatlonista Sturla Holm Galéria fotiek (7) Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

Slovákom sa nedarilo na strelnici

Slovenským reprezentantom sa nedarilo na strelnici. Tomáš Sklenárik i Damián Cesnek spravili po tri chyby a obsadili 72. respektíve 87. miesto. Matej Badáň minul o terč viac a skončil na 92. priečke.

MS v Novom Meste na Morave - šprint mužov na 10 km: 1. Sturla Holm Laegreid 25:23,9 min (0), 2. Johannes Thingnes Bö +3,5 s (1), 3. Vetle Sjaastad Christiansen (všetci Nór.) +18,6 (1), 4. Eric Perrot (Fr.) +28,9 (1), 5. Sebastian Samuelsson (Švéd.) +36,6 (0), 6. Tarjei Bö +37,5 (2), 7. Johannes Dale (obaja Nór.) +38,2 (2), 8. Quentin Fillon Maillet +40,7 (1), 9. Emilien Jacquelin (obaja Fr.) +55,4 (1), 10. Martin Ponsiluoma (Švéd.) +1:03,3 (2), ... 72. Tomáš SKLENÁRIK +4:23,3 (3), 87. Damián CESNEK +5:48,3 (3), 92. Matej BADÁŇ (všetci SR) +6:06,2 (4)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Johannes Thingnes Bö Nové mesto na Morave Vetle Sjaastad Christiansen Tomáš Sklenárik Sturla Holm Laegreid Damián Cesnek Matej Badáň
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy