Vydarené dva týždne na ázijskej pôde: Slovensko si nesie z olympiády tri medaily

Markus SklenárikMarkus Sklenárik Zdroj: SOŠV/Andrej Galica

KANGWON - Slovenská miešaná štafeta bežcov na lyžiach na 4x5 km obsadila 13. miesto v záverečný deň zimných olympijských hier mládeže 2024 a ukončila účinkovanie slovenskej výpravy na podujatí.

Celkovo sa na športoviskách v kórejskom regióne Kangwon predstavilo 49 Slovákov, vybojovali jednu striebornú medailu zásluhou krasokorčuliara Adam Hagaru a dva bronzové kovy vďaka biatlonistovi Markusovi Sklenárikovi a lyžiarovi Andrejovi Barnášovi.

V záverečnej disciplíne sa v slovenských farbách predstavili v areáli Alpensia v Pjongčangu Emília Rendová, Jelisej Kuzmin, Tereza Bukasová a Michal Adamov. Prvé dva úseky išli bežci klasickým štýlom, druhú polovicu voľným štýlom.

Rendová i Kuzmin odovzdávali štafetu na klasických úsekoch na 14. pozícii. Bukasová síce tiež dosiahla štrnásty najrýchlejší čas na svojom úseku, ale dostala sa pred ňu súperka z Poľska Klaudia Radomyská.

Adamov, ktorí na ZOH mládeže 2024 bol ako jediný slovenský športovec od úvodného dňa až do záverečného, keďže absolvoval aj biatlonové súťaže, predstihol s Poliakom Janom Zwatrzkom slovinského finišmena Lovrenca Karničara a potom až do posledných metrov bojovali o 13. miesto. Napokon súpera o jednu desatinu sekundy zdolal.

Zimné olympijské hry mládeže 2024 vyvrcholia vo štvrtok večer kórejského času záverečným ceremoniálom, na ktorom budú vlajkonosičmi okrem Rendovej aj hokejista Dominik Barčák.

ZOH mládeže 2024 – štvrtok 1. februára

Beh na lyžiach - miešané štafety 4x5 km: 1. Nemecko 53:07,3 min., 2. Francúzsko +5,7 s, 3. Švajčiarsko +6,0, ... 13. SLOVENSKO (Emília Rendová, Jelisej Kuzmin, Tereza Bukasová, Michal Adamov) +4:11,4 min.

Viac o téme: Adam Hagara Markus Sklenárik ZOH mládeže 2024 Andrej Barnáš
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy