Nemci neverili vlastným očiam: Slovenský gólový uragán pod Tatrami rozmetal črtajúce sa nádeje

Ilustračné foto Ilustračné foto Zdroj: szľh

POPRAD - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 19 rokov sa stali víťazmi Turnaja Vladimíra Dzurillu v Poprade. Vo svojom záverečnom zápase zdolali v nedeľu nemeckú "osemnástku" 6:5.

Víťazný gól strelil v 60. minúte Róbert Fedor. Na druhom mieste skončili slovenskí reprezentanti do 18 rokov, ktorí na záver podujatia deklasovali ukrajinských rovesníkov 8:1.

SR 19 pritom ešte v 51. minúte prehrávala s nemeckými mladíkmi 3:5. Útočník extraligových Michaloviec Fedor však v 58. minúte vyrovnal a 47 sekúnd pred záverečnou sirénou druhým gólom zabezpečil devätnástke víťazstvo v zápase aj na turnaji.

Slovenská 19-ka získala v štyroch zápasoch dokopy 11 bodov, SR 18 zaostala o štyri body.

Turnaj Vladimíra Dzurillu v Poprade:

SLOVENSKO 19 - Nemecko 18 6:5 (1:2, 0:1, 5:2)
Góly: 10. Plančár, 42. Hazala, 48. Klečka, 51. Sakmár, 58. a 60. Fedor - 12. Kerbel, 14. a 46. Boos, 49. Schwarz (Späth). Vylúčení: 6:10 na 2 min, navyše Elwing (Nem.) na 10 min za nešp. správanie sa, presilovky: 4:0, oslabenia: 0:0, 101 divákov.

Zostava SR 19: Irsák (49. Lenďák) – Královič, Valent, Sakmár, Vaverčák, Hrenák, Šimon, Král, Štrbáň – Vojtech, Fedor, Ridzoň – Klečka, Lašš, Stahoň – Hazala, Havadej, Plančár – Liška, Krchňavý, Semančk. Tréner I. Feneš.

hlas po zápase /zdroj: hockeyslovakia.sk/:

Ivan Feneš, hlavný tréner SR 19: "Dnešný duel bol pre nás rozlúčkou s turnajom a bola to taká hokejová divočina. Väčšinu zápasu sme ťahali za kratší koniec. Nemci nám dali tri góly z predbránkového priestoru, kde sme neboli dostatočne dôrazní. Veľmi ťažko sme sa dostávali do zápasu, ale našťastie sa nám podarilo otočiť vývoj.

Museli sme trošku improvizovať, dali sme až tri góly pri powerplay a napokon sa nám podarilo streliť rozhodujúci gól v záverečnej presilovke. Jedným z našich cieľov pred turnajom bolo, že by sme chceli vyhrať celé podujatie, keďže sme mali k dispozícii najstarší tím. To nás pasovalo do úlohy favoritov turnaja a som rád, že sme to potvrdili. Videli sme viacero zaujímavých výkonov a viacero chlapcov, ktorí zažili premiéru v reprezentácii. Teší ma, že sme opäť objavili zopár nových mien a verím, že ich uvidíme v budúcnosti v reprezentácii."

SLOVENSKO 18 - Ukrajina 18 8:1 (1:0, 4:1, 3:0)
Góly: 2. Vrtiel (Tomík, Straka), 27. Beluško (Pobežal, Svrček), 31. A. Nemec (Svrček, Beluško), 34. Svrček (J. Chovan, Fabuš), 37. Straka (Tomík), 45. T. Chrenko ml. (Tomík, Kupec), 53. A. Nemec (Pobežal, T. Chrenko ml.), 54. Straka - 24. Vystavkin (Suchyckij, Šulha). Vylúčení: 6:7 na 2 min., presilovky: 3:0, oslabenia: 0:0, 214 divákov

Zostava SR 18: Prádel - Húževka, Beluško, Kalman, Kupec, Fabuš, Ličko, Šlank - T. Chrenko ml., Pobežal, J. Chovan - A. Nemec, M. Šatan ml., Svrček - Straka, Prokopovič, Tomík - Liščinský, Vrtiel, Šilhár - Frankovič

konečná tabuľka turnaja:
1. Slovensko 19     4 3 1 0 0  25:11  11
2. Slovensko 18     4 2 0 1 1  17:12   7
3. Ukrajina 18      4 1 1 1 1  13:18   6
4. Nemecko 18       4 1 1 1 1  18:18   6
5. Japonsko 18      4 0 0 0 4   5:19   0

Viac o téme: Slovensko 18 Slovensko 19 Turnaj Vladimíra Dzurillu Ivan Feneš Nemecko 18 Ukrajina 18 Róbert Fedor