VIDEO Kto iný ako oni? Stíhacie preteky na MS v Česku totálne ovládla severská veľmoc

Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa raduje z víťazstva v stíhačke mužov na 12,5 km na MS v Novom Meste na MoraveNórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa raduje z víťazstva v stíhačke mužov na 12,5 km na MS v Novom Meste na Morave Zdroj: TASR/AP/Petr David Josek

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö obhájil titul v stíhacích pretekoch na 12,5 km na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave.

V nedeľňajších pretekoch triumfoval časom 32:36,9 minúty, keď spravil tri chyby na strelnici. Prvých päť priečok obsadili Nóri. Druhý skončil Sturla Holm Laegreid so stratou 28,7 sekundy a bronz získal Vetle Sjaastad Christiansen (+38,5 s). Slováci nemali v súťaži zastúpenie.

Johannes Thingnes Bö získal na šampionáte už tretiu medailu, v mixe i šprinte si vybojoval striebro. Tridsaťročný Nór je v Novom Meste na Morave najväčší favorit na medaily, v kariére ich na svetových šampionátoch nazbieral dokopy už 34, z toho osemnásť zlatých.

"Toto víťazstvo znamená veľa. Bol to ťažký boj hlavne s Vetlem a Tarjei bol tiež veľmi rýchly v behu. Posledné dve položky neboli vôbec ľahké. Mal som zopár rán, ktoré boli veľmi tesné, ale padli. Pred týmito MS som sa necítil ako favorit," povedal pre oficiálnu webstránku.

Ako prvý vyštartoval víťaz sobotňajšieho šprintu Laegreid, no už na prvej položke minul dva terče, J. T. Bö jeden a tak sa na čelo dostal tretí z rýchlostných pretekov Christiansen. Ten sklopil všetkých päť terčov aj na druhej položke a mal k dobru pol minúty.

Za ním išli Tarjei Bö a Švéd Sebastian Samuelsson. Christiansen sa udržal na čele aj po prvej stojke, no stíhali ho bratia Böovci a za nimi Laegreid. Líder nezvládol záverečnú streľbu, keď minul dva terče a predbehol ho bezchybný Johannes Thingnes Bö, ktorý si s náskokom 35,1 sekundy išiel jasne pre zlato.

Christiansena v závere predbehol aj Laegreid. Na štvrtej priečke finišoval Johannes Dale Skjevdal a absolútnu dominanciu Nórov podčiarkol piatym miestom Tarjei Bö.

MS v Novom Meste na Morave - stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Johannes Thingnes Bö 32:36,9 min. (3), 2. Sturla Holm Laegreid +28,7 s (2), 3. Vetle Sjaastad Christiansen +38,5 (3), 4. Johannes Dale +54,0 (3), 5. Tarjei Bö (všetci Nór.) +1:20,9 (4), 6. Sebastian Samuelsson +1:28,3 (3), 7. Martin Ponsiluoma (obaja Švéd.) +1:36,8 (4), 8. Endre Strömsheim (Nór.) +1:42,4 (1), 9. Lukas Hofer (Tal.) +1:47,9 (0), 10. Fabien Claude (Fr.) +1:55,0 (0)

Viac o téme: Nórsko Johannes Thingnes Bö Vetle Sjaastad Christiansen Sturla Holm Laegreid
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: YouTube/Biathlonworld
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy