Obvinili ju z podvodu s kreditnými kartami, teraz valcuje na MS: Kráľovná biatlonu si plní detské sny

Francúzska biatlonistka Julia SimonováFrancúzska biatlonistka Julia Simonová Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

NOVÉ MESTO NA MORAVE - Francúzska biatlonistka Julia Simonová si na majstrovstvách sveta v Novom Meste na Morave plní detské sny. Vďaka triumfu v nedeľných stíhacích pretekoch získala vo Vysočina Arene tretie zlato z troch pretekov.

Doterajšia kráľovná šampionátu na tlačovej konferencii povedala, že sa teší na ďalšie výzvy, nechce sa ale dostať pod tlak. Na diaľku jej zablahoželala aj Markéta Davidová, ktorá ju označila za "hustú".

"Chutí to neuveriteľne. O niečom takom som snívala ako dieťa. Zvládnuť to na majstrovstvách sveta je neuveriteľné. Akoby som stále žila vo sne," uviedla Simonová.

Dvadsaťsedemročná rodáčka z Albertville nadviazala na predchádzajúce triumfy zo zmiešanej štafety a šprintu. Minuloročná víťazka Svetového pohára urobila na strelnici len jednu chybu a porazila o viac ako 46 sekúnd druhú Talianku Lisu Vittozziovú. Prvýkrát v kariére obhájila v stíhačke predchádzajúci triumf zo šprintu.

"Vyhrala som zatiaľ len predvlani šprint v Otepää, ale tam sa stíhačka nešla. Vyhrať v tejto sezóne šprint a po ňom aj stíhačku bol jeden z mojich veľkých cieľov. To, že sa mi to podarilo na majstrovstvách sveta, je špeciálne," podotkla Simonová . "Pred štartom som bola veľmi nervózna. Ešte viac ako normálne. Som rada, že som to ustála. Je to niečo, čo si budem pamätať," doplnila.

Rýchlopaľba

Zatiaľ čo mala až trinásty bežecký čas, blysla sa opäť rýchlou streľbou. Pri prvej položke postojačky, kde sa jej podarilo odraziť útok krajanky Justine Braisazovej-Bouchetovej, trafila všetkých päť terčov za 17,7 sekundy. Pripustila, že mohla rýchlopaľbou dostať súperku pod tlak. Braisazová-Bouchetová dvakrát chybovala.

"Možné to je, ale hlavne ide o streľbu, ktorú mám rada a trénujem ju. Nie je to ľahké, ale ja nad tým takto nepremýšľam. Ťažšia pre mňa bola naopak tá posledná položka, kedy som to mala v hlave, sústredila sa a dala si na čas," uviedla. Keď po stopercentnej poslednej streľbe vyrazila späť na trať s veľkým náskokom, urobila víťazoslávne gesto smerom k trénerovi a tribúnam.

Francúzska biatlonistka Julia Simonová Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Petr David Josek

Simonovú chválila aj česká biatlonistka Markéta Davidová. "Je hustá, ale veľmi jej to prajem. Myslím, že si aj tento rok prešla rôznymi problémami. Je výborne pripravená a to, čo predvádza na strelnici, je neskutočné," povedala Davidová.

Predĺžiť víťaznú sériu sa Simonová pokúsi v utorok, kedy sú na programe vytrvalostné preteky na 15 kilometrov. "Odpočiniem si, skúsim zaspať a uvidíme budúci týždeň. Nechcem byť pod tlakom. Keď si oblečiete dres, vždy chcete zájsť perfektné preteky. Uvidíme budúci týždeň. Teraz si chcem užiť tento moment," dodala Simonová.

Kauza "kreditné karty"

Najlepšia biatlonistka minulej sezóny Svetového pohára sa v októbri ocitla krátko vo väzbe kvôli vyšetrovaniu údajného podvodu s kreditnými kartami. Dvadsaťsedemročnú Francúzku zatkla polícia v Albertville, ale onedlho potom bola opäť prepustená. 

Simonová sa podľa médií predvlani v decembri a minulý rok v máji stala terčom oznámenia o zneužití kreditných kariet na nákup tovaru cez internet v celkovej hodnote 2300 eur. Jedno podala jej reprezentačná kolegyňa Justine Braisazová-Bouchetová. Simonová obvinenia odmietla a vyhlásila, že je sama podľa všetkého obeťou podvodu a krádeže identity.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Nové mesto na Morave Markéta Davidová Julia Simonová MS v biatlone
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy