Pôvodne ho najal Michael Jordan: Nastal čas otočiť list, skúsený manažér podal demisiu

Mitch Kupchak Mitch Kupchak Zdroj: SITA/AP/Matt Kelley

CHARLOTTE - Mitch Kupchak odstúpil z pozície generálneho manažéra klubu Charlotte Hornets v zámorskej basketbalovej NBA.

Funkciu prezidenta basketbalových operácií a generálneho manažéra zastával od roku 2018. Po príchode jeho nástupcu, bude pôsobiť ako poradca.

"Mitchov úspech ako manažéra NBA hovorí sám za seba a my mu ďakujeme za všetku jeho prácu počas šiestich rokov vedenia. Jeho profesionalita, integrita a odhodlanie boli pre náš klub veľkým prínosom," uviedli v spoločnom vyhlásení Rick Schnall a Gabe Plotkin, spolupredsedovia Hornets podľa agentúry AP.

Šesťdesiatdeväťročnému Kupchakovi mal vypršať kontrakt po skončení tejto sezóny. Pôvodne ho najal Michael Jordan, ktorý minulý rok predal tím Schnallovi a Plotkinovi.

"Po podpísaní predĺženia zmluvy pred dvoma rokmi bol plán, že po tomto ročníku, keď sa mi v júni skončí zmluva, prejdem do poradenskej funkcie. Teraz sa mi zdá, že je vhodný čas na to, aby sme začali hľadať nového vedúceho našich basketbalových operácií," povedal Kupchak.

Viac o téme: NBA Charlotte Hornets Mitch Kupchak
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy