Alonso cíti životnú formu, šušká sa o prestupe do Mercedesu: Môžem jazdiť až do päťdesiatky

Fernando Alonso počas Veľkej ceny Saudskej ArábieFernando Alonso počas Veľkej ceny Saudskej Arábie Zdroj: Profimedia

LONDÝN - Dvojnásobný majster sveta formuly 1 Španiel Fernando Alonso sa v 42 rokoch cíti po fyzickej stránke v životnej forme a verí, že by mohol pretekať aj v päťdesiatke.

Tri týždne pred vstupom do svojej dvadsiatej sezóny novinárom pri predstavení nového monopostu Aston Martin povedal, že nevie, či bude mať motiváciu vydržať tak dlho.

"Vo všetkých fyzických testoch, ktoré robíme každú sezónu, som mal tento rok najlepšie čísla," povedal Alonso, ktorý do svojho tímu pribral výživového poradcu.

Šampión z rokov 2005 a 2006 má s Aston Martinom zmluvu do konca tohto roka. Stajňa už prejavila záujem o jej predĺženie o ďalšie dve sezóny. Zároveň sa špekuluje o tom, že by Alonso mohol v Mercedese nahradiť od budúceho roka Brita Lewisa Hamiltona po jeho odchode k Ferrari.

Nebude jazdiť len aby jazdil a zabával sa

"Nebudem jazdiť ešte pár rokov vo formule 1 len preto, aby som jazdil a zabával sa. Taký nie som," povedal víťaz 32 Veľkých cien, ktorý skončil vlani v seriáli na štvrtom mieste, najlepšie od roku 2013.

"Pred pár rokmi by som povedal, že maximum je 41 alebo 42 rokov. Ale keď mi to vlani tak išlo a cítil som motiváciu, hovoril som si, že by som mohol pretekať ešte pár rokov. Myslím, že ak chcete, môžete jazdiť až do päťdesiatky," uviedol Alonso, ktorý má za sebou 377 pretekov v F1.

"Ale zároveň sa musíte v živote vzdať všetkého. Formula 1 si vyžaduje absolútnu oddanosť. Ja som dal tomu športu 24 rokov a neľutujem. Môžem ešte pár rokov pokračovať, ale neviem, či budem pretekať až do päťdesiatky s takto nabitým kalendárom a všetkým okolo. Nie pretože by som na to nemal, ale v živote sú aj iné veci," vyhlásil najstarší účastník šampionátu.

Viac o téme: Fernando Alonso Aston Martin
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy