VIDEO Hanebný škandál medzi Rusmi a Bielorusmi: To, čo sa stalo po zápase, je neprijateľné

Ruskí hokejisti do 18 rokov si odmietli prevziať trofej za 2. miesto na Future CupeRuskí hokejisti do 18 rokov si odmietli prevziať trofej za 2. miesto na Future Cupe Zdroj: X/Hockey News Hub

MOSKVA - Ruskí hokejisti nemôžu kvôli trestu spojeným s vojenskou inváziou na Ukrajine hrať proti najlepším tímom sveta.

A tak sa zúčastňujú menších turnajov, kde svoje sily merajú s Kazachstanom či Bieloruskom. Na juniorskom turnaji Future Cup do 18 rokov prehrali vo finále ruskí mladíci s rovesníkmi z Bieloruska, čo niektorí hráči nedokázali stráviť. 

Zápas sa skončil nerozhodným výsledkom 5:5, a tak nastalo predĺženie. To vyhrali Bielorusi, ale víťaznému gólu predchádzal kontroverzný moment. Jeden z ruských hráčov sa predtým rútil na bránku Bielorusov, ale bol zrazený protihráčom, čo rozhodca neposúdil ako faul.

Nahnevaní Rusi na čele s kapitánom Yegorom Surinom si následne odmietli prevziať cenu za druhé miesto. Podobné gesto predviedol aj talentovaný gólman Piotr Andrejanov, ktorý získal cenu pre najlepšieho brankára. Tú si však odmietol prevziať a vyčítavý spôsobom ju nechal na ľade. Práve Andrejanov je mnohými považovaný za najväčšieho favorita pre budúci draft v NHL.

"Takýto prístup k našim hokejistom a fanúšikom zo strany chlapcov, ktorí ešte len začínajú svoju cestu k veľkým športom je neprijateľný. Odporuje to priateľstvu a podpore, ktorá vždy existovala medzi našimi krajinami a národmi," reagoval bieloruský senátor a bývalý predseda Bieloruskej hokejovej federácie Dmitrij Baskov. Informoval portál championat.com.

Viac o téme: Bielorusko Rusko Kazachstan Ukrajina
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Hockey News Hub
  • Zdroj: Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy