VIDEO Protivníka mal doslova na lopate: Čechovi stačil jeden úder, potom mu vykypelo z hrnca

Český tenista Jiří LehečkaČeský tenista Jiří Lehečka Zdroj: SITA/AP/Louise Delmotte

ROTTERDAM - Jiří Lehečka bol na tenisovom turnaji v Rotterdame veľmi blízko víťazstva nad ôsmym hráčom svetového rebríčka Hubertom Hurkaczom, poľskému favoritovi však podľahol po takmer dvoch a pol hodinách v tie-breaku tretieho setu 9:11.

V zápase prvého kola 22-ročný Čech nevyužil tri mečbaly, naopak päť ich Hurkaczovi odvrátil, z toho tri už v druhom sete.

Lehečka, ktorý v januári získal v Adelaide premiérový titul na okruhu ATP, stratil prvý set po tom, čo neudržal vo štvrtom game servis. V druhom sete bol blízko vyradenia, ale tie-break otočil vo svoj prospech na 11:9 a po rovnako dramatickom priebehu stratil tretí set. Hurkacz ho zakončil 18. esom, Lehečka mu dal 14 es. Neobháji tak minuloročné rotterdamské semifinále.

Po dnešku tak českému tenistovi zostali dve výhry nad súpermi z elitnej desiatky rebríčka: vlani v januári na Australian Open vyradil Kanaďana Félixa Augera-Aliassimeho a o mesiac neskôr v Dauhe Andreja Rubľova z Ruska.

Najlepšie momenty utorkového programu

Dvojhra - 1. kolo:

Andrej Rubľov (Rus.-2) - Zizou Bergs (Belg.) 7:5, 6:3

Alex de Minaur (Austr.-5) - Sebastian Korda (USA) 6:4, 6:3

Jan-Lennard Struff (Nem.) - Alejandro Davidovich Fokina (Šp.) 4:6, 7:6 (5), 7:6 (4)

Alexander Ševčenko (Kaz.-) - Čang Č'-čen (Čína) 4:6, 6:4, 6:3

Márton Fucsovics (Maď.) - Fábián Marozsán (Maď.) 7:6 (5), 6:1

Alexander Bublik (Kaz.-8) - Borna Čorič (Chor.) 6:3, 6:4

Viac o téme: Hubert Hurkacz Jiří Lehečka ATP 500 Rotterdam