Mbappé zavesil pod brvno a nakopol PSG: Parížania pred odvetou vo výhode

Futbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé sa raduje z gólu počas úvodného osemfinálového zápasu Ligy majstrovFutbalista Paríža St. Germain Kylian Mbappé sa raduje z gólu počas úvodného osemfinálového zápasu Ligy majstrov Zdroj: TASR/AP/Christophe Ena

PARÍŽ - Paríž St. Germain vyhral v prvom osemfinále doma nad Realom Sociedad San Sebastian 2:0. Odveta je na programe 5. marca.

Francúzsky šampión nastúpil bez zraneného Škriniara, trénerovi hostí chýbal kapitán Oyarzabal i krajný bek Tierney. V Parku Princov mal prvú veľkú možnosť Mbappé, no loptu mu výborne sklzom vzal Galan. Potom boli nebezpečnejší hostia. V 16. minúte po štandardke v poslednej chvíli zachránil Danilo, následne sa na pravom krídel prekľučkoval do šestnástky Kubo, ale tesne minul.

V 22. minúte si vyskočil na center Silva, jeho hlavička išla tesne vedľa. Až potom výraznejšie zahrozili domáci, Dembele dostal dobrú loptu, ani jeho strela sa nezmestila medzi tri žrde. Záver polčasu patril znovu Realu Sociedad, Kubov center odvrátil v poslednej chvíli opäť Danilo a Merinova krásna strela z diaľky skončila na brvne.

Parížania sa smerom dopredu trápili, ale vyslobodila ich štandardka v 58. minúte. Dembeleho roh z pravej strany predĺžil v šestnástke Marquinhos a na zadnej žrdi číhal osamotený Mbappé, ktorý zavesil pod brvno - 1:0. Domácich gól nakopol, PSG v ďalších minútach dominovalo a Mbappé mohol pridať druhý gól, no jeho delovku vyškriabal Remiro na brvno.

V 71. minúte však kapituloval, keď ho pomedzi nohy prekonal Barcola. Parížania si v závere výsledok bez problémov postrážili.

Paríž St. Germain - Real Sociedad San Sebastian 2:0 (0:0)
Góly: 58. Mbappé, 71. Barcola. Rozhodoval: Guida (Tal.), ŽK: Le Normand, Traore.

Paríž: Donnarumma - Hakimi, Marquinhos, Danilo (72. Hernandez), Beraldo - Zare-Emery, Ruiz, Vitinha - Dembele (83. Kolo Muani), Mbappe, Barcola (72. Asensio)

San Sebastian: Remiro - Traore, Zubeldia, Le Normand (79. Pacheco), Galan (88. Aramburu) - Mendez (79. Turrientes), Zubimendi, Merino - Kubo, Silva (79. Sadiq), Barrenetxea (66. Zacharjan)