FOTO Záver prestupového okna: Poprad hlási americkú posilu, Belluš opúšťa klub

Hokejisti PopraduHokejisti Popradu Zdroj: TASR/Roman Hanc

POPRAD - V závere prestupového obdobia pribudol do kádra hokejistov HK Poprad americký útočník Peter Bates.

Do svojho prvého pôsobiska mimo Severnej Ameriky prišiel s vizitkou siedmeho najproduktívnejšieho hráča prebiehajúcej sezóny zámorskej súťaže ECHL. Popradský klub na oficiálnej stránke informoval aj o ukončení hosťovania útočníka Martina Belluša, ktorý sa vrátil do Žiliny.

Príchod Batesa je reakcia vedenia "kamzíkov" na nedávny odchod Tylera Steenbergena.

"Chceli sme pred play-off ešte doplniť káder. Dohodli sme sa s Peterom do konca sezóny. Ide o kreatívneho a technického hráča, ktorý rád tvorí hru. Vítam ho v Poprade a želám mu veľa šťastia," uviedol športový riaditeľ HK Poprad Július Koval.

Pre 27-ročného Batesa je slovenská extraliga iba druhá profesionálna súťaž v kariére. Od roku 2022 pôsobil v klube Wichita Thunder. V ročníku 2022/2023 zaň odohral 70 zápasov so ziskom 40 kanadských bodov (22+18).

V prebiehajúcom ročníku sa jeho produktivita zvýšila a s 50 bodmi (23+27) v 45 zápasoch bol najproduktívnejší hráč tímu.

Popradský klub mal záujem aj o pokračovanie spolupráce s Martinom Bellušom. Prišiel doň začiatkom januára na hosťovanie, počas ktorého odohral 12 zápasov, v ktorých si pripísal 2 asistencie a 78 trestných minút.

Liptovský Mikuláš uzavrel káder

Švédsky hokejový obranca Erik Ullman sa stal hráčom HK 32 Liptovský Mikuláš. Pre Liptákov ide o poslednú akvizíciu v prebiehajúcej sezóne a ich káder je už uzavretý. Klub informoval o novej posile na sociálnych sieťach.

Ullmanova doterajšia kariéra sa odvíjala najmä vo Švédsku, predovšetkým v druhej najvyššej súťaži Allsvenskan. Sezónu 2023/2024 začal v druhej najvyššej švajčiarskej súťaži.

V drese HCV Martigny nastúpil do 39 zápasov, v ktorých si do štatistík pripísal 8 gólov, 23 asistencií, 18 trestných minút a 9 mínusových bodov. S priemerom 0,79 bodu na zápas bol najlepší spomedzi ligových obrancov a so ziskom 31 bodov bol v ich hodnotení druhý.

Nátny do Trenčína, naopak Dukla sa rozlúčila s Bokrošom

Slovenský hokejový obranca Dávid Nátny bude v závere sezóny 2023/2024 obliekať dres Dukly Trenčín. V klube už v prebiehajúcom ročníku nepočítajú so službami obrancu Tomáša Bokroša, ktorému zranenie predčasne ukončilo sezónu. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach.
Nátny si už trenčiansky dres obliekal v ročníku 2021/2022, keď za Duklu odohral 7 zápasov.

V prebiehajúcej sezóne hral za Liptovský Mikuláš a v jeho drese nastupoval aj v juniorskej súťaži. Zároveň naskočil aj do piatich zápasov v Slovenskej hokejovej lige v drese AquaCity Pikes. Slovensko reprezentoval na MS hráčov do 20 rokov.

Bokroš sa do materského klubu vrátil v lete 2023. Za Duklu následne odohral 25 stretnutí, v ktorých si do štatistík pripísal 3 asistencie, 14 trestných minút a 4 mínusové body. V jej zostave chýba od 14. januára, keď sa zranil v zápase proti Spišskej Novej Vsi.

Sabol zamieril do kádra HC MIKRON Nové Zámky

Slovenský hokejový brankár Richard Sabol zamieril v závere prestupového obdobia z HC 21 Prešov do kádra extraligového HC MIKRON Nové Zámky výmenou za Juraja Ovečku. Kluby o tom informovali na sociálnych sieťach.

Pre 30-ročného Sabola pôjde o návrat do extraligy po 10 rokoch, zatiaľ naposledy sa v nej objavil v sezóne 2013/2014 v drese Banskej Bystrice. V prebiehajúcej sezóne nastúpil v drese Prešova do 25 zápasov, v ktorých dosiahol 91,1-percentnú úspešnosť zákrokov a priemer 2,75 inkasovaného gólu na zápas.

Popri brankárskej jednotke Pavlovi Kantorovi sa Juraj Ovečka dostal do bránky Nových Zámkov iba sporadicky. V ročníku 2023/2024 nastúpil v drese Nových Zámkov do dvoch zápasov s 86,8-percentnou úspešnosťou zákrokov a priemerom 3,74 inkasovaného gólu na zápas.

Hernú prax si udržiaval aj v dresoch AquaCity Pikes a HK Spartak Dubnica v Slovenskej hokejovej lige. Prešovský klub bol v závere prestupového obdobia aktívny na hráčskom trhu a do jeho kádra pribudli aj útočníci Filip Vrábeľ z Trebišova, Martin Ďaloga z Rimavskej Soboty a Patrik Oško z AquaCity Pikes.

Viac o téme: HK Poprad Richard Sabol HK Dukla Trenčín HC Nové Zámky Juraj Ovečka HK 32 Liptovský Mikuláš Martin Belluš Tipos extraliga Dávid Nátny Peter Bates Erik Ullman
  • Autor: © Zoznam/
  • FOTO: Facebook/HK Poprad, Facebook/HK Dukla Trenčín
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy