Úvodnú disciplínu MS poznačil silný vietor, slovenskí biatlonisti tesne za elitnou desiatkou

Slovenská vlajka - ilustračné fotoSlovenská vlajka - ilustračné foto Zdroj: Getty Images

OTEPÄÄ - Slovenskí biatlonisti obsadili 11. miesto na mládežníckych MS v estónskom Otepää v piatkovej mix štafete juniorov.

Z víťazstva sa tešilo kvarteto Nórska v zložení Sivert Gerhardsen, Isak Frey, Maren Brannareová-Granová a Gro Randbyová. Druhé miesto patrilo Nemcom s odstupom 13,3 sekundy, bronzovú priečku obsadili Rakúšania (36,5 s).

Slovensko reprezentovala štvorica Šimon Adamov, Jakub Borguľa, Sára Pacerová a Ema Kapustová. Š. Adamovovi nevyšla streľba, musel absolvovať tri trestné kolá a odovzdával na 17. priečke. Borguľa tiež bol raz v trestnom okruhu, ale posunul štafetu na 12. pozíciu po polovici pretekov. Pacerová zopakovala na strelnici výkon Adamova a klesla na 15. miesto. Kapustová nepotrebovala žiadny náhradný náboj a vytiahla štafetu tesne za top desiatkou.

Aj v mix štafete kadetov obsadili Slováci 11. pozíciu. V úvodnej disciplíne šampionátu, ktorú poznačil silný vietor, triumfovalo kvarteto Francúzska v zložení Leo Carlier, Antonin Guy, Voldija Galmaceová, Alice Dusserreová s veľkým náskokom 1:51,0 minúty pred Nórmi.

Pódium doplnili Česi (+2:37,5 min). Slovensko sa predstavilo v zložení Martin Maťko, Michal Adamov, Tamara Molentová a Veronika Michalechová. Adamov odovzdával na treťom mieste, v ďalšej časti pretekov sa však Slováci prepadli postupne až na 11. miesto so stratou 5:28,7 min na víťazných Francúzov.

mládežnícke MS v biatlone

mix štafeta kadetov: 1. Francúzsko (Leo Carlier, Antonin Guy, Voldija Galmaceová, Alice Dusserreová) 1:26:04,9 h (1+9), 2. Nórsko (Oliver Alm, Kasper Kalkenberg, Silje Bergová-Knutsenová, Agathe Brathagenová) +1:51,0 min (2+11), 3. Česko (Vladimír Kocmánek, David Eliáš, Ilona Plecháčová, Heda Mikolášová) +2:37,5 (3+16), ..., 11. SR (Martin Maťko, Michal Adamov, Tamara Molentová, Veronika Michalechová) +5:28,7 (5+19)

mix štafeta juniorov: 1. Nóri (Sivert Gerhardsen, Isak Frey, Maren Brannareová-Granová, Gro Randbyová) 1:22:33,7 h (2+11), 2. Nemecko +13,3 s (3+16), 3. Rakúsko 36,5 (2+15),... 11. SLOVENSKO (Šimon Adamov, Jakub Borguľa, Sára Pacerová, Ema Kapustová) +6:15,5 (7+17)

Viac o téme: MS v biatlone Michal Adamov Tamara Molentová Martin Maťko Veronika Michalechová Štafeta kadetov
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy