Kozákovci sa konečne dočkali: Hrdina Medved zariadil prvé jarné víťazstvo Košíc

Žan Medved (Košice) oslavuje svoj gólŽan Medved (Košice) oslavuje svoj gól Zdroj: TASR/František Iván

KOŠICE - Futbalisti FC Košice zvíťazili v piatkovom zápase 21. kola Niké ligy nad MFK Skalica 2:1 dvoma zásahmi Žana Medveda.

Bolo to pre nich prvé víťazstvo v jarnej časti a štvrté v sezóne. Upevnili si ním priebežnú 10. priečku, na ktorej majú 16 bodov - o šesť menej ako Skalica.

Košičania, ktorých primárnym cieľom v jarnej časti je záchrana, majú na predposledné Michalovce 10-bodový náskok a na posledné Zlaté Moravce-Vráble 12-bodový. Oba tímy ešte čakali sobotňajšie zápasy 21. kola.

Košičania mali lepší vstup do zápasu a gólom ho potvrdili v 12. minúte, keď Medved zužitkoval prihrávku Faška a strelou k žrdi otvoril skóre. V 20. minúte fauloval brankár hostí Luksch a rozhodca po konzultácii s VAR nariadil penaltu. Medved ju bez problémov premenil, no Skaličania znížili už o päť minút, keď Hašovu prihrávku v šestnástke zužitkoval Morong - 2:1.

Gólová radosť hráčov Skalice Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/František Iván

Domácim sa v druhom polčase darilo kontrolovať tesný náskok. Viackrát sa dostali aj k zakončeniu, no chýbala im presnosť. Skaličania hrali častejšie s loptou, ale v ich hre chýbal moment prekvapenia.

NL - 21. kolo:

FC Košice - MFK Skalica 2:1 (2:1)
Góly: 12. a 23. Medved (druhý z 11 m) - 28. Morong. Rozhodovali: Marhefka - Poláček, Vorel, ŽK: Innocenti, Figueiredo - Krčík, Mášik

Košice: Figueiredo - Fabiš, Šindelář, Kružliak, Innocenti, Davis (90.+1 Hočko) - Faško, Greššák (85. Qose), Gallovič - Obounet (68. Petrák), Medved

Skalica: Luksch - Krčík, Hrádecký, Podhorin, Černek - Nagy, Hollý (71. Mášik) - Morong (71. Baumgartner), Smékal (82. Sobczyk), Gaži (63. Matejov) - Haša (81. Vlasko)

hlasy po zápase:

Ján Kozák ml., tréner FC Košice: "Každý vie, v akej sme situácii. Potrebujeme bodovať, preto to bol pre nás dôležitý zápas. Vedeli sme, že Skalica má silné mužstvo a nedostáva veľa gólov. Hrá veľmi dobre organizovane. Mali sme veľmi dobrý úvod. Škoda inkasovaného gólu, po ktorom sme znervózneli.

V druhom polčase sme sa sústredili na defenzívu. Za stavu 2:1 sme nechceli bezhlavo útočiť. Skalica si vypracovala nejaké príležitosti, ale aj my. Myslím si, že je to zaslúžené víťazstvo, mali sme viac o 1-2 čisté šance. Verím, že nám toto víťazstvo pomôže do ďalšej práce, pretože je zložité, keď sú hráči stále pod tlakom a každý skloňuje záchranu. Verím, že sa posunieme a víťazstvo nám pomôže."

Pavol Majerník, tréner MFK Skalica: "Rozhodol úvod zápasu, v ktorom boli Košice maximálne efektívne. Z dvoch príležitostí dvakrát skórovali a dali zápas na svoju stranu. My sme sa dostali do zápasu kontaktným gólom v prvom polčase. Počas celého druhého polčasu Košice bránili v bloku, no napriek tomu sme sa dostali do situácií, z ktorých sme mohli skórovať. Žiaľ, neboli sme dostatočne efektívni."