Líder z Popradu padol v podtatranskom derby, víťazná séria Michaloviec skončila pod Urpínom

Zľava Matej Macek (Banská Bystrica) a Jakub Cibák (Michalovce) v súboji pri mantineliZľava Matej Macek (Banská Bystrica) a Jakub Cibák (Michalovce) v súboji pri mantineli Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA - Hokejisti HC´05 B. Bystrica vyhrali v piatkovom zápase 46. kola Tipos extraligy nad HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 a naplno bodovali po troch predchádzajúcich prehrách.

Michalovce ukončili sedemzápasovú víťaznú šnúru, no udržali si druhé miesto v tabuľke. Pre kapitána Bystričanov Ivana Ďatelinku to bol 501. zápas za tím spod Urpína a od klubu dostal pamätný červený dres s číslom 500.

Ivan Ďatelinka drží ocenenie Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Domáci zvládli prvú tretinu lepšie a vyhrali ju o dva góly. V strednom dejstve M. Wilkins svojím druhým zásahom zvýšil už na 3:0, no hostia do prestávky znížili v dvoch početných výhodách, najprv delovkou Modráka od modrej a potom J. Wilkinsom spoza bránky. V tretej tretine nevyužili Michalovčania viacero šancí a ani presilovku štyroch proti trom, takže v závere pridal poistku pre domácich pri hre bez bránka Turnbull.

TEL - 46. kolo:

HC ´05 Banská Bystrica – HK Dukla Ingema Michalovce 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
Góly: 14. M. Wilkins (Turnbull, R. Faith), 17. Hora (Bíreš), 27. M. Wilkins (Nielsen, Vela), 59. Turnbull – 32. Bodák (Heard, Puliš), 39. J. Wilkins (Drgoň, Daugavinš). Rozhodovali: Baluška, Fridrich – Valo, Knižka, vylúčení: 5:4, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, 2267 divákov

Banská Bystrica: Krošelj – Luža, Bačík, D. Stránský, Hora, Nielsen, Ďatelinka, Žabka - Turnbull, Vela, M. Wilkins – Matoušek, Bíreš, Výhonský – Gašpar, Langkow, R. Faith – Macek, A. Stránský, Petriska

Michalovce: Škorvánek – Bindulis, Bodák, Cibák, Drgoň, Michalčin, Korenčík – Kabáč, Buc, Vašaš – Daugavinš, Newton, Santos – A. Varga, J. Wilkins, Heard – Puliš, Suja, Marek Valach

Poprad padol v podtatranskom derby

Hokejisti Popradu prehrali v piatkovom domácom zápase 46. kola Tipos Extraligy s Liptovským Mikulášom 1:2. "Kamzíci" nepredĺžili víťaznú sériu na dvanásť duelov, no napriek tomu zostali na čele tabuľky. Pred Michalovcami, ktoré zaváhali na ľade Banskej Bystrice (2:4), majú stále šesťbodový náskok. Liptáci triumfovali druhýkrát v rade.

V polovici prvej tretiny sa dostali do vedenia hostia, keď sa tešil z presného zásahu Egle. V úvode druhej časi Nespala prekvapil brankára Vaya a Liptáci mali k dobru dvojgólový náskok. Popradčania sa dlho nevedeli presadiť cez obranu súpera a spoľahlivého brankára Krasikova. V 35. minúte však Betker našiel pred bránkou voľného Jendeka, ktorý znížil na 1:2. Domáci v závere odvolali brankára, no nedokázali vyrovnať.

Tipos extraliga – 46. kolo:

HK Poprad – HK 32 Liptovský Mikuláš 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)
Góly: 35. Jendek (Betker, Šotek) – 10. Egle (Thompson), 22. Nespala. Rozhodovali: Kalina, Rojík – Hajnik, Jurčiak, vylúčení: 4:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, 3059 divákov.

Poprad: Vay – Svedberg, Betker, Brincko, Kotvan, Turan, D. Brejčák, Česánek – Svitana, Coulter, Dmowski – Calof, Bjalončík, Záborský – Kukuča, Bates, Jendek – Šotek, Mlynarovič, Kundrik – Suchý

Liptovský Mikuláš: Krasikov – Ullman, Žilka, Mezovský, Thompson, Fekiač, Hraško – Réway, Quince, Avcin – Berry, Egle, A. Nauš – Sukeľ, Kriška, T. Nauš – Nespala, Vankúš, Tkáč – Vojtech

Humenné sa lúči s extraligovou elitou

Hokejisti HC 19 Humenné po jednej sezóne opustia extraligu. Nováčik súťaže prehral v piatkovom domácom zápase 46. kola Tipos extraligy s predposledným tímom tabuľky HC Mikron Nové Zámky 1:3 a štyri kolá pred koncom stráca z poslednej priečky na svojho súpera 12 bodov. Vzhľadom na nepriaznivú bilanciu vzájomných zápasov sa už Humenné medzi elitou nemôže zachrániť.

Do stretnutia vstúpili lepšie hostia a po prvej perióde viedli na Zemplíne už o dva góly. Gólové mlčanie Humenného ukončil až na začiatku druhej tretiny kapitán Handlovský, keď sa ujal jeho výstavný príklep z pravého kruhu. Do záveru zápasu sa už ale Štrbovi zverenci nepresadili, naopak hostia skóre kozmeticky upravili gólom do prázdnej brány zásluhou Ružeka.

HC 19 Humenné – HC Nové Zámky 1:3 (0:2, 1:0, 0:1)
Góly: 26. Handlovský (Kozel) - 8. Prokeš (Števuliak, Mamčics), 14. Johnson (Prokeš, Michnáč) 60. Ružek. Rozhodovali: Žák, Orolin - Ordzovenský, Stanzel, vylúčení: 1:3 na 2 min., presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0.

Humenné: Galimov – Meliško, Sredl, Pacalaj, Sergijenko, Novota, Ťavoda, Ragan – Paršin, Kuru, Pereskokov – Lapšanský, Foss, Šoltés – Handlovský, Linet, Vaško – Horvát, Thomka, Borov

Nové Zámky: Kantor – Lee, Hatala, Mamčics, Ligas, Kozák, Novajovský, Múčka – Johnson, Prokeš, Michnáč – Stupka, Roy, Loggins – Ružek, Ondrušek, Števuliak – Fafrák, Barto, Kováč

Zvolen padol na ľade Dukly

Hokejisti Dukly Trenčín zvíťazili v piatkovom stretnutí 46. kola Tipos extraligy nad HKM Zvolen 3:2. Päť minút pred koncom pritom ešte prehrávali 1:2, no dvoma zlepenými gólmi v päťminútovej presilovke v priebehu 47 sekúnd otočili skóre. Víťazný presný zásah dal v 57. minúte Šimon Petráš.

Zvolenčania viedli od 46. minúty 2:1, keď sa v presilovej hre presadil Cole Hults. Kľúčovým momentom sa stalo vylúčenie Dávida Mudráka, ktorý v 54. minúte dostal trest päť minút a do konca stretnutia za napadnutie Mateja Giľáka, po ktorom mal útočník Trenčína krvavé zranenie. V početnej výhode domáci dvakrát skórovali a zabodovali naplno po troch dueloch. Do tabuľky tak získali dôležité body pre boj o účasť vo vyraďovacej časti.

Tipos extraliga - 46. kolo:

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)
Góly: 30. Baláž, 56. Charbonneau (Conway, Petrovický), 57. Petráš (Immo, Pietroniro) - 17. Kašlík (Mudrák, Hults), 46. C. Hults (Lukosevicius). Rozhodovali: Výleta, Štefik - Hercog, Junek, vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše Mudrák (Zvolen) 5+DKZ za napadnutie, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2471 divákov

Trenčín: Borák – Pietroniro, Kielb, Starosta, Petrovický, M. Hudec, Hlaváč, Kupec – Eriksson Immo, Baláž, Petráš - Charbonneau, Conway, Ahl – Giľák, Sojčík, Sloboda - Škvarek, Mikúš, Škvarek - Krajčovič

Zvolen: Kupsky – Mudrák, C. Hults, Gachulinec, Rauhauser, Hain, Andersson, Sládok – Lukosevicius, M. Hults, Hecl - Kolenič, Fortin, Kašlík - R. Bondra, Šiška, Zuzin – Marcinek, Csányi

Dramatická bitka pod Zoborom

Hokejisti HK Spišská Nová Ves zvíťazili v piatkovom zápase 46. kola Tipos extraligy na ľade HK Nitra 3:1. Spišiaci zaznamenali tretí triumf za sebou a upevnili si 3. miesto v tabuľke. "Corgoni" zostali na 5. priečke a čaká ich tuhý boj o elitnú šestku.

Mimoriadne vyrovnaný duel otvoril gólom v siedmej minúte domáci Lacka. V polovici stretnutia dokázal vyrovnať hosťujúci kapitán Rapáč a z priebehu bolo zrejmé, že rozhodnúť môže jeden presný zásah. Napokon ho v 54. minúte dali "rysy", keď sa presadil Nellis. Nitrania v závere nedokázali zatlačiť hostí ani v hre bez brankára a víťazstvo hostí poistil 77 sekúnd pred záverečnou sirénou Bakoš.

HK Nitra - HK Spišská Nová Ves 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Góly: 7. Lacka (Čederle, Cotton) – 27. Rapáč (Burgess, Merežko), 54. Nellis (Ališauskas, Džugan), 59. Bakoš (Nellis, Merežko). Rozhodovali: Jobbágy, Klejna – Gegáň, Bogdaň, vylúčení: 3:6 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3123 divákov

Nitra: Aittokallio – Mezei, Valent, Gajdoš, Kousa, Stacha, Cotton – Okoličány, Čederle, Lacka – Jackson, Gates, Newell – Bača, Gill, Bubela – Pobežal, Hrnka, Bačo

Spišská Nová Ves: Surák – Romaňák, Merežko, Ališauskas, Björkung, Groch, J. Valach – Archambault, Nellis, Bakoš – Majdan, Kerbashian, Drábek – Burgess, Bortňák, Rapáč – Vandas, Zöld, Džugan