Dojímavé VIDEO lyžiarskej hviezdy: Súperka Petry Vlhovej sa rozhodla ukončiť kariéru!

Nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová Nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová Zdroj: SITA/AP/Gabriele Facciotti

BRATISLAVA – Zo sveta zjazdového lyžovania prišla nečakaná správa. Elitná nórska lyžiarka Ragnhild Mowinckelová oznámila, že po skončení tejto sezóny definitívne uzavrie svoju úspešnú profesionálnu kariéru.

Jedna z najkomplexnejších lyžiarok súčasného kolotoča Svetového pohára zavesí lyže na klinec vo veku 31 rokov. "Bolo to dobroružstvo na celý život, ale každá dobrá vec sa raz musí skončiť," napísala sympatická severanka na sociálnej sieti Instagram.

"Som rada, že odídem podľa svojich predstáv, ale som plne odhodlaná pretekať až do finále v Saalbachu. Takže toto nie je žiadne ´konečné zbohom´, je to pre mňa len spôsob, ako sa rozlúčiť so športom, ktorý tak veľmi milujem a s ľuďmi, ktorí sú pre mňa výnimoční," dodala Mowinckelová.

"Myslím, že osemročná Ragnhild by bola na tú tridsaťjedenročnú Ragnhild pyšná. Mala sny, ktoré sme si spoločne splnili," povedala vo videoodkaze víťazka štyroch pretekov Svetového pohára.

Zatiaľ posledný triumf oslavovala po januárovom zjazde v Cortine d'Ampezzo, kde boli preteky poznačené množstvom pádov. A práve po ňom vraj v nej rozhodnutie dozrelo. "Dospela som do bodu, keď už tomu nemôžem dať viac," uviedla.

Rodáčka z Molde je trinásť rokov súčasťou prestížneho seriálu Svetového pohára. Zúčastnila sa troch zimných olympijských hier a šiestich majstrovstiev sveta. Ako jedna z mála pretekárok vyniká v troch rôznych disciplínach okrem super-G a zjazdu dosahuje vynikajúce výkony aj v obrovskom slalome.

Kariéru musela prerušiť po tom, ako si v roku 2019 dvakrát roztrhla predný krížny väz v kolene. Následne vynechala celú sezónu 2019/20. Dokázala sa však vrátiť na vrcholnú súťažnú úroveň

Mimoriadna kapitola sa uzatvára

Mowinckelová má v zbierke dve strieborné medaily v obrovskom slalome a zjazde zo ZOH v Pjongčangu. Na MS vybojovala bronz v kombinácii (2019) a v obrovskom slalome (2023). V konečnom pohárovom poradí skončila najlepšie v sezóne 2021/22 štvrtá a ešte v ďalších troch ročníkoch patrila do Top 10.

"Mimoriadna kapitola sa uzatvára. Ragnhild na konci sezóny elegantne odkráča zo zjazdoviek. Jej talent, charizma a žiarivý úsmev zanechajú vo svete lyžovania nezmazateľnú stopu. 

Ragnhild, prajeme ti nekonečnú radosť v tvojom ďalšom životnom dobrodružstve. Uži si to," odkázala súperke Petry Vlhovej prostredníctvom sociálnej siete Medzinárodná lyžiarska federácia.

Nórska hviezda sa najbližšie predstaví už tento víkend pred domácim publikom v Kvitfjelli, kde sú na programe obe rýchlostné disciplíny.

Viac o téme: Ragnhild Mowinckelová
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/alpineteamnorway, isalpine
  • Zdroj: ČTK, TASR, Športky

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy