Nehľadajte slová, zbytočná námaha: Modrič vbehol na ihrisko a ukázal, prečo je ikona

Luka Modrič oslavuje so spoluhráčmi výhru Realu MadridLuka Modrič oslavuje so spoluhráčmi výhru Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid si nedeľňajším víťazstvom nad Sevillou (1:0) upevnili pozíciu lídra španielskej La Ligy.

Tri body pre "biely balet" zariadil v 81. minúte striedajúci Luka Modrič, ktorý sa prezentoval ukážkovou strelou. Domáci mohli prehrávať už v ôsmej minúte, no Youssef En-Nesyri z hranice malého vápna prestrelil bránu Andrija Lunina.

Zakrátko sa radovali priaznivci Realu, keď sieť rozvlnil Lucas Vázquez. Rozhodcovia za systémom VAR však odhalili v zárodku akcie faul Nacha Fernándeza na En-Nesyriho a hlavný arbiter gól neuznal. Po zmene strán sa Madridčania postupne rozbiehali, pričom aktívny v streľbe bol najmä brazílsky krídelník Vinicius Junior.

V 74. minúte poslal Carlo Ancelotti na ihrisko Modriča a jeho vplyv rodeného vodcu mužstva bol prakticky okamžitý. Chorvátsky stredopoliar si šesť minút po svojom príchode na ihrisko spracoval odrazenú loptu, rýchlou kľučkou na pravú nohu sa zbavil brániaceho hráča a ukážkovou strelou spoza šestnástky prekonal Orjana Nylanda.

Nikdy sa nevzdávame

"Dokázali sme, že sa nikdy nevzdávame. To je v DNA Realu Madrid. Boli by sme radšej, keby sme skórovali skôr, ale keď to príde neskoro, je to ešte vzrušujúcejšie," uviedol Modrič.

O víťazstve nepochyboval ani Ancelotti: "Zaslúžili sme si vyhrať, udržali sme si intenzitu až do konca a toto sa stane, keď to dosiahnete."

Luka Modrič a jeho Galéria fotiek (11) Hráči Realu Madrid velebia Luku Modriča Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Výnimočný moment prežil obranca hostí Sergio Ramos, ktorý odohral prvý zápas na štadióne Santiago Bernabeu v pozícii hosťujúceho hráča po takmer dvoch dekádach. Tridsaťsedemročný Ramos vyšiel na slávnom štadióne v drese hostí iba raz. Bolo to 22. decembra v roku 2004, keď pôsobil v rovnakom tíme ako v súčasnosti.

Andalúzania vtedy na Santiago Bernabeu zvíťazili 1:0 a spolu s Ramosom je v súčasnom kádri iba jediný pamätník, kapitán Jesus Navas. Ramos odohral za "biely balet" 671 zápasov vo všetkých súťažiach, získal s ním päť ligových titulov a štyrikrát vyhral Ligu majstrov.

Počas predzápasovej rozcvičky, ako aj počas vyhlásenia zostáv si vyslúžil od domácich priaznivcov potlesk a ovácie v stoji.

Sergio Ramos v zápase Galéria fotiek (11) Sergio Ramos v súboji o loptu v zápase proti Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

"Strávil som tu mnoho rokov a prežil najdôležitejšie momenty kariéry. Mám nádherné spomienky na ľudí aj na všetkých spoluhráčov," povedal Ramos pred duelom.

Stretnutie prinieslo aj málo vídaný moment, keď po hodine hry nebol schopný pre zranenie pokračovať hlavný arbiter Isidro Diaz de Mera, ktorého musel nahradiť štvrtý rozhodca.

Dvadsaťdeväťročný Carlos Fernandez absolvoval debut v La Lige a doteraz rozhodoval iba v tretej najvyššej súťaži.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 11

Viac o téme: Carlo Ancelotti Real Madrid Luka Modric Sevilla FC Sergio Ramos La Liga Vinícius Júnior