Čo by za to dali seniorskí biatlonisti: Slovenskí juniori sa zmestili do dvadsiatky najlepších

Slovenská vlajka - ilustračné fotoSlovenská vlajka - ilustračné foto Zdroj: Getty Images

OTEPÄÄ - Slovenskí biatlonisti Martin Maťko a Michal Adamov sa umiestnili v najlepšej dvadsiatke utorkového šprintu juniorov na 7,5 km na mládežníckych MS v estónskom Otepää.

Maťko obsadil 19. miesto s mankom 2:06,1 minúty na víťazného Nóra Kaspera Kalkenberga, Adamov bol 20. (+2:10,3). Na druhej priečke skončil Chorvát Matija Legovič a pódium doplnil Jimi Klemettinen z Fínska.

Slovensko malo na štarte štyroch reprezentantov, Markus Sklenárik bol 42. (+2:57,9) a Maxim Mejtský obsadil 48. priečku s viac než trojminútovou stratou. V pretekoch štartovalo 115 biatlonistov.

Do šprintu naskočili aj štyri Slovenky

Spomedzi slovenských reprezentantiek v šprinte kadetiek na 6 km sa najlepšie umiestnila Tamara Molentová. Po dvoch chybách na strelnici stratila na víťazku Elsu Tänglanderovú 1:38,3 minúty a obsadila 16. miesto. Druhá bola Francúzka Voldiya Galmaceová-Paulinová, tretia skončila Nemka Melina Gauppová.

Rovnako ako v súťaži juniorov malo Slovensko medzi kadetkami štyri zástupkyne. Po Molentovej dosiahla najlepší výsledok Veronika Michalechová (50.), Michaela Straková a Veronika Šteczová obsadili 79., respektíve 86. priečku.

mládežnícke MS v biatlone:

šprint juniorov na 7,5 km: 1. Kasper Kalkenberg (Nór.) 18:48,1 min, 2. Matija Legovič (Chor.) +30,1 s (1 tr.okr), 3. Jimi Klemettinen (Fín.) +1:04,4 (1), ..., 19. Martin MAŤKO +2:06,1 (1), 20. Michal ADAMOV +2:10,3 (3), 42. Markus SKLENÁRIK +2:57,9 (1), 48. Maxim MEJTSKÝ (všetci SR) +3:08,9 (3)

šprint kadetiek na 6 km: 1. Elsa Tänglanderová (Švéd.) 18:55,9 min (1 tr.okr), 2. Voldiya Galmaceová-Paulinová (Fr.) +12,5 s (2), 3. Melina Gauppová (Nem.) +20,2 (1), ... 16. Tamara MOLENTOVÁ +1:38,3 (2), 50. Veronika MICHALECHOVÁ +2:55,2 (2), 79. Michaela STRAKOVÁ +5:23,9 (7), 86. Veronika ŠTECZOVÁ (všetky SR) +6:08,2 (1)

Viac o téme: MS v biatlone Michal Adamov Martin Maťko Markus Sklenárik Maxim Mejtský