Naša biatlonová budúcnosť: Talentovaná Kapustová rozjasala Slovensko ďalšou medailou!

Slovenská biatlonistka Ema Kapustová Slovenská biatlonistka Ema Kapustová Zdroj: SITA/Slovenský biatlon

OTEPAA - Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala striebornú medailu vo vytrvalostných pretekoch junioriek na 12,5 km na mládežníckych MS v estónskom Otepää.

Na strelnici neminula jediný terč a do cieľa prišla s mankom 1:23 min na víťaznú Nemku Juliu Tannheimerovú. Kapustová potvrdila, že vytrvalostné preteky jej vyhovujú, keďže môže ukázať svoju kvalitu na strelnici.

"Dnes to bolo veľmi náročné. Pociťovala som únavu už v rozjazde a ani na trati sa mi nešlo úplne fajn. Snažila som si sily rozložiť rovnomerne na všetky kolá. Na strelnici som si to strážila. V dnešných podmienkach bolo pravdepodobné, že štyri nuly môžu znamenať dobrý výsledok. Ďakujem servisu za lyže, držalo to vo všetkých kolách rovnako," povedala Kapustová podľa slovenskybiatlon.sk.

Ďalšie dve Slovensky skončili v štvrtej desiatke. Kristína Makovínyová na 32. priečke s mankom +8:00,6 a dvoma chybami, Sára Pacerová na 40. s odstupom +9:56,6 a šiestimi nesklopenými terčmi. Alžbeta Garguláková dokončila preteky na 68. mieste so siedmimi chybami a mankom +14:06,1.        

Mládežnícke MS v biatlone v estónskom Otepää - vytrvalostné preteky:

juniorky (12,5 km): 1. Julia Tannheimerová (Nem.) 42:14,0 min (1 tr. okruh), 2. Ema KAPUSTOVÁ (SR) +1:23,9 min (0), 3. Lena Repincová (Slovin.) +1:47,1 (0),... 32. Kristína MAKOVÍNYOVÁ +8:00,6 (2), 40. Sára PACEROVÁ +9:56,6 (6), 68. Alžbeta GARGULÁKOVÁ (všetky SR) +14:06,1 (7)      

 

 

 

Viac o téme: Ema Kapustová Kristína Makovínyová Sára Pacerová Mládežnícke MS v biatlone Julia Tannheimerová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy