Ani v odvete im nedali najmenšiu šancu: Slovenky spečatili udržanie sa drvivým debaklom!

Radosť hráčok Slovenska po strelení góluRadosť hráčok Slovenska po strelení gólu Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

TRNAVA- Slovenské futbalové reprezentantky zvíťazili v utorňajšom odvetnom zápase baráže Ligy národov o udržanie sa v B-divízii nad Lotyšskom 6:0. Družstvo trénera Petra Kopúňa dokázalo nadviazať na výsledok 3:0 z úvodného stretnutia v Rige a udržalo sa v "béčku".

Už po 80 sekundách hry Slovenky rozohrali roh nakrátko a po spätnej prihrávke otvorila skóre Tamara Morávková. Domáce hráčky počas celého prvého polčasu dominovali v držaní lopty a trpezlivo vyčkávali na svoje príležitosti. Dve z nich využili najskôr v 6. minúte Nikola Rybanská a v 36. minúte si skúsene počínala v šestnástke Diana Lemešová.

Radosť hráčok Slovenska po Galéria fotiek (10) Zdroj: TASR/Lukáš Grinaj

Po zmene strán Slovenky naďalej hrali prevažne na polovici súperiek a pridali ešte tri presné zásahy v záverečnej desaťminútovke. Najskôr zvýšila na rozdiel štyroch gólov Mária Mikolajová, na 5:0 upravila po pár sekundách na ihrisku striedajúca Katarína Vredíková, ktorá si otvorila strelecký účet v národnom tíme. Premiérový gól v reprezentácii strelila v nadstavenom čase aj Victoria Kaláberová.

Liga národov - baráž o udržanie sa v B-divízii

SLOVENSKO - Lotyšsko 6:0 (3:0)
Góly: 2. Morávková, 6. Rybanská, 36. Lemešová, 83. Mikolajová, 87. Vredíková, 90.+4 Kaláberová.

zostava SR: Korenčiová - Bartovičová, Fischerová, Lemešová (85. Kaláberová) - Horváthová, Mikolajová, Rybanská (61. Panáková), Maťavková, Vojteková (29. Košíková) - Morávková (61. Škerdová), Hmírová (85. Vredíková)
/Prvý zápas: 3:0, Slovensko zvíťazilo v súčte 9:0/

hlasy po zápase /zdroj: TASR/:

Peter Kopúň, hlavný tréner SR: "Videli sme, že súper sa dostal maximálne do piatich situácií, ktoré nás mohli ohroziť. Zápas sme mali vo svojich rukách. Čo ma teší najviac, že sme dokázali pokoriť hranicu štyroch strelených gólov."

Katarína Vredíková, v zápase s premiérovým gólom za národný tím: "Od začiatku sme boli dominantné. Vychádzali sme z prvého zápasu, ktorý nám vyšiel veľmi dobre. Streliť prvý gól v reprezentácii je veľmi radostné. Ihneď po pár sekundách musela byť späť koncentrácia. Radosť je to veľká, no pokračujeme ďalej."