Organizátori chceli zabrániť najhoršiemu možnému scenáru: Svetový pohár museli odložiť

Slovenská biatlonistka Zuzana RemeňováSlovenská biatlonistka Zuzana Remeňová Zdroj: TASR/Michal Svítok

OSLO - Dnešné vytrvalostné preteky biatlonistiek vo Svetovom pohári v Osle boli kvôli nepriaznivému počasiu odložené na piatok.

Informovala o tom na svojom webe Medzinárodná biatlonová únia. Preteky sa pôjdu o 12:30, o tri hodiny neskôr bude nasledovať rovnaká disciplína mužov.

Záverečné vytrvalostné preteky žien v tejto sezóne sa mali začať na Holmenkollene o 14:15.  "Podmienky sa stále zhoršovali a ani predpoveď počasia sa nijako nelepšila. Bolo riziko, že keby sme preteky zahájili, museli by sme ich uprostred zastaviť. To by bol najhorší možný scenár," povedal riaditeľ pretekov Borut Nunar.

Usporiadatelia presunuli preteky na piatok, teda na rovnaký deň, kedy sa v Osle pôjdu aj vytrvalostné preteky mužov. Tie odštartujú o tri hodiny neskôr o 15.30 h. "Vzhľadom k tomu, že je na zajtrajšok predpoveď o niečo lepšia, rozhodli sme sa s jury, že nebudeme riskovať a pôjdeme oba vytrvalostné preteky zajtra," doplnil Nunar.

Svetový pohár v nórskej metropole je posledným európskym podnikom SP v tejto sezóne. Po ňom nasledujú záverečné preteky v americkom Soldier Hollow a kanadskom Canmore. Svetový pohár sa skončí 17. marca.

Viac o téme: Holmenkollen Borut Nunar Svetový pohár v biatlone
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy